افزایش قربانیان سیل کنگو به ۱۲۰ نفر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش قربانیان سیل کنگو به ۱۲۰ نفر به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، طبق آمار غیرنهایی اعلام شده از سوی دولت، بیش از ۱۲۰ نفر روز سه شنبه درپی سیل و باران شدید در کینشاسا پایتخت جمهوری کنگو دموکراتیک جان باختند.
بر اساس این گزارش، «دانیل اسیلو» وزیر کشور کنگو درپی نشست ستاد بحران این کشور، از روز چهارشنبه در کنگو سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
طبق بیانیه دولت کنگو، سیل و باران شدید خسارات شدیدی به پایتخت این کشور وارد کرده و آب خیابان‌های اصلی در مرکز شهر کینشاسا را که بالغ بر ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد، غرق کرده است.
سیل همچنین منطقه گومبیه را که ساختمان وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در آن قرار دارند، در نوردید.
پیش از اعلام شده بود که بر اثر وقوع باران‌های تند و سیل آسا و جاری شدن سیلاب در «کینشازا» پایتخت کشور کنگو، دست کم ۵۰ نفر جان خود را از دست دادند.
«سیلوانو کاسونگو» (Sylvano Kasongo) رئیس پلیس شهر کینشازا پایتخت کنگو در این ارتباط اعلام کرد که دست کم ۵۰ نفر در این شهر بر اثر بارش‌های شدید باران، جاری شدن سیلاب و رانش زمین کشته شده اند.
تصاویر به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که مناطق‌های زیادی از پایتخت کشور کنگو زیر آب رفته و ارتباط جاده‌ها به دلیل رانش زمین قطع شده است.
به گزارش رویترز، در سال ۲۰۱۹، دست‌کم ۳۹ نفر در کینشاسا به دلیل سیل جان خود را از دست دادند. این سیل به ساختمان‌ها آسیب رسانده و خیابان‌ها در این شهر را تخریب کرد. امیدوارم از خبر افزایش قربانیان سیل کنگو به ۱۲۰ نفر راضی بوده باشید.

افزایش قربانیان سیل کنگو به ۱۲۰ نفر  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۴ ۰۲:۳۷:۴۲