افزایش خطر ابتلا به دیابت در افراد شب زنده دار

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش خطر ابتلا به دیابت در افراد شب زنده دار به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که جغد شب (افراد شب زنده دار) هستند بیشتر از افراد سحرخیز در معرض خطر ابتلاء به دیابت قرار دارند.
دکتر «سینا کیانرسی»، محقق ارشد از بیمارستان زنان و بریگام دانشگاه هاروارد در بوستون، گفت: «ما متوجه شدیم که جغدهای شب در مقایسه با چکاوک‌های سحرخیز ۷۲ درصد در معرض خطر ابتلاء به دیابت هستند.»
محققان دریافتند بخش بزرگی از این شرایط، مربوط به سبک زندگی است.
کیانرسی گفت: «ما دریافتیم که افراد شب زنده دار به طور کلی بیشتر احتمال دارد که سبک زندگی ناسالمی داشته باشند. آنها به احتمال زیاد رژیم غذایی ضعیف، وزن ناسالم و فعالیت بدنی کمتری داشتند. آنها به احتمال زیاد سیگاری بوده یا الکل در مقادیر زیاد می‌نوشند یا حتی خواب ضعیفی دارند.»
او گفت: «این افزایش خطر ابتلاء به دیابت در افراد شب زنده داری که سبک زندگی شأن را تعدیل کرده بودند از ۷۲ درصد به ۱۹ درصد کاهش یافت.»
برای این مطالعه، محققان داده‌های نزدیک به ۶۴۰۰۰ پرستار زن را که در مطالعه بلندمدت سلامت پرستاران شرکت کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. داده‌های سلامت آنها از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ جمع‌آوری شده بود. امیدوارم از خبر افزایش خطر ابتلا به دیابت در افراد شب زنده دار راضی بوده باشید.

افزایش خطر ابتلا به دیابت در افراد شب زنده دار  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۴ ۰۲:۳۹:۱۸