افزایش تسهیلات پرداختی طرح جهش تولید به ۱۵۰ میلیون
تومان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش تسهیلات پرداختی طرح جهش تولید به ۱۵۰ میلیون
تومان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید عماد شاهرخی امروز شنبه در جلسه زراعت لرستان با اشاره به خرید ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، اظهار داشت: این اتفاق مهم حاصل تلاش و مدیریت کارشناسان و متولیان جهاد کشاورزی استان است.
وی بیان کرد: افزایش چهار برابری محصول گندم نسبت به سال ۱۴۰۰ موید این مطلب است که باید به مسائلی همچون زمان کاشت، کوددهی و آموزش توجه کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، گفت: نکته مهمی که باید در کاشت امسال به آن توجه کنیم، آموزش و ترویج است، موضوع دیگر زمان کاشت است که باید موردتوجه مراکز قرار بگیرد.
شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح جهش تولید به‌عنوان یک طرح مهم و حیاتی، اظهار کرد: امسال در طرح جهش تولید مزایا متعددی دیده شده است، افزایش سطح کاشت از ۳۵۰ هزار هکتار به ۳۷۰ هزار هکتار و افزایش تسهیلات از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان از جمله مواردی است که می‌توان مطرح کرد.
وی گفت: تخلیه ۹۶ هزار لیتر بذر مال در شهرستان‌های الیگودرز، خرم‌آباد و کوهدشت، افزایش کارشناسان بخش خصوصی از ۱۱۸ به ۱۵۰ نفر و افزایش پرداخت تسهیلات از ۲۴ میلیارد تومان به ۷۰ میلیارد تومان از دیگر مواردی است که در طرح جهش تولید دیده شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، عنوان کرد: موضوعی که می‌تواند منجر به افزایش بهره‌وری در مزارع کشاورزی شود، این است که در هر شهرستان مزرعه الگویی داشته باشیم.
شاهرخی به رفع تداخل اراضی که مورد تأکید وزارتخانه است هم اشاره کرد و افزود: با مدیرانی که در خصوص رفع تداخل اراضی ترک فعل داشته باشند، برخورد می‌کنیم.
وی به اولویت‌بندی طرح‌های نیمه‌تمام در شهرستان‌ها هم اشاره کرد و گفت: مدیران جهاد کشاورزی طرح‌های کشاورزی را با اولویت معرفی و پیگیری کنند. امیدوارم از خبر افزایش تسهیلات پرداختی طرح جهش تولید به ۱۵۰ میلیون
تومان
راضی بوده باشید.

افزایش تسهیلات پرداختی طرح جهش تولید به ۱۵۰ میلیون
تومان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۰ ۰۲:۳۸:۳۶