افتتاح سیمان ازنا در سفر رئیس‌جمهور/ توسعه منطقه ویژه
اقتصادی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افتتاح سیمان ازنا در سفر رئیس‌جمهور/ توسعه منطقه ویژه
اقتصادی
محمدرضا فاتحی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام، اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان ازنا حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
تصفیه‌خانه فاضلاب ازنا در انتظار اعتبار
وی عنوان کرد: این پروژه را در بین مصوبات دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان لرستان پیش‌بینی خواهیم کرد.
فرماندار ازنا در ادامه سخنان خود با بیان اینکه احداث و تکمیل این تصفیه‌خانه فاضلاب یکی از نیازهای اساسی حوزه بهداشت شهرستان ازنا به‌حساب می‌آید، گفت: این پروژه بالغ بر ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
فاتحی، بیان داشت: در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به لرستان اگر به این پروژه اعتبار تخصیص پیدا کند، کار در آن ادامه پیدا خواهد کرد.
۳۰۰ هکتار به مساحت منطقه ویژه اقتصادی اضافه می‌شود
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شهرستان ازنا به‌غیراز مزیت کشاورزی، گردشگری و… در حوزه صنعت نیز دارای مزیت‌های زیادی است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی ازنا یک افتخار برای استان لرستان به‌حساب می‌آید.
فرماندار ازنا، ادامه داد: استاندار لرستان چندین بار به این منطقه ویژه اقتصادی سرزده‌اند، افتتاحیه‌های خوبی در آن داشته‌ایم، مزیت‌هایی مانند معافیت مالیاتی موجب می‌شود که سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند.
فاتحی با تأکید بر اینکه تلاش ما این بوده که زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه ویژه اقتصادی فراهم کنیم، گفت: سال گذشته مساحت منطقه ویژه اقتصادی ازنا ۲۳۰ هکتار بود که ۲۳۰ هکتار دیگر به آن الحاق شد.
وی گفت: مقرر شده که ۳۰۰ هکتار دیگر به مساحت این منطقه ویژه اقتصادی اضافه شود.
افتتاح فاز اول کارخانه سیمان‌سفید در سفر رئیس‌جمهور
فرماندار ازنا در ادامه با اشاره به کارخانه سیمان‌سفید ازنا، بیان داشت: این پروژه با اعتبار بالغ بر هزار میلیارد تومان در حال اجرا است.
فاتحی با بیان اینکه این پروژه بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: مقرر شده که در سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: امیدواریم که در فاز اول شاهد ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی به‌صورت مستقیم و به‌صورت غیرمستقیم نیز بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی در این کارخانه در صورت بهره‌برداری باشیم.
فرماندار ازنا تأکید کرد: اولویت ما در جذب در این کارخانه جوانان ازنایی است. امیدوارم از خبر افتتاح سیمان ازنا در سفر رئیس‌جمهور/ توسعه منطقه ویژه
اقتصادی
راضی بوده باشید.

افتتاح سیمان ازنا در سفر رئیس‌جمهور/ توسعه منطقه ویژه
اقتصادی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۲:۴۰:۴۹