اعلام آمادگی رهبر حزب معارض ترکیه برای سفر قریب‌الوقوع به
سوریه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعلام آمادگی رهبر حزب معارض ترکیه برای سفر قریب‌الوقوع به
سوریه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده است که همسایه شمالی سوریه پس از دو دهه تلاش‌های مذبوحانه واشنگتن برای تبدیل کردن سوریه به زمین سوخته، اینک به سیاست تعامل با نظام قانونی دولت بشار اسد اقبال کند و می‌توان خوشبین بود که سوریه و ترکیه روابط خود را عادی خواهند کرد، حتی اگر راه پرپیچ و خمی در انتظار باشد.
در همین ارتباط، خبرگزاری المیادین بامداد سه شنبه گزارش داد که دنیز یوجل، سخنگوی حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه اعلام کرد که اوزگور اوزال، رئیس حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه تا قبل از پایان ماه جاری در نظر دارد با سفر به دمشق از نزدیک برای حل و فصل بحران روابط سیاسی جاری میان ترکیه و سوریه با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.
رهبر حزب جمهوری‌خواه ترکیه بر این باور است که دو کشور ترکیه و سوریه باید با اتکای به همدیگر با گفت‌وگوی مستقیم به حل و فصل مشکلات فیمابین خود کمک کنند.
از سوی دیگر، عمر چلیک معاون و سخنگوی حزب عدالت و توسعه طی سخنانی موضع کشورش در حفظ تمامیت ارضی کشور سوریه مورد تاکید قرار داد.
سخنگوی حزب حاکم ترکیه با اشاره به موضع ثابت این کشور در حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد که حضور ارتش ترکیه در سوریه صرفاً با هدف مبارزه با عناصری است که به دنبال تشکیل «رژیمی تروریستی» در مناطقی از خاک سوریه است. امیدوارم از خبر اعلام آمادگی رهبر حزب معارض ترکیه برای سفر قریب‌الوقوع به
سوریه
راضی بوده باشید.

اعلام آمادگی رهبر حزب معارض ترکیه برای سفر قریب‌الوقوع به
سوریه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۹ ۰۲:۳۷:۴۴