اعطای مصونیت به بن سلمان ارتباطی به رابطه ریاض و واشنگتن
ندارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعطای مصونیت به بن سلمان ارتباطی به رابطه ریاض و واشنگتن
ندارد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید اعلام کرد که اعطای مصونیت قضائی به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ارتباطی با روابط واشنگتن و ریاض ندارد.
بر اساس این گزارش، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران گفت: این موضوع ارتباطی به روابط دوجانبه با عربستان که همانطور که می‌دانید در زمان کنونی شاهد تنش است، ارتباطی ندارد.
کربی همچنین افزود که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از توصیه وزارت امور خارجه آمریکا برای اعطای مصونیت به ولیعهد سعودی آگاه است.
کربی گفت: رئیس جمهور از این روند و تصمیم قانونی آگاه است و این موضوع به تصمیم وزارت دادگستری بر مبنای درخواست وزارت خارجه مربوط می‌شود.
وی در عین حال مدعی شد که جو بایدن به صورت واضح و علنی قتل وحشیانه جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی را محکوم کرده است.
لازم به ذکر است که دولت آمریکا تصمیم گرفت که به «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در ارتباط با پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی، مصونیت از پیگرد قانونی قائل شود.
آسوشیتدپرس گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا در یک نظر مشورتی حقوقی به این نتیجه رسیده است که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در پرونده اتهامات قتل جمال خاشقچی مصونیت داشته باشد.
شکایت علیه ولیعهد سعودی و هیأت همراه وی توسط خدیجه چنگیز نامزد خاشقچی و سازمان «دموکراسی در جهان عرب» در دادگاه فدرال در واشنگتن تنظیم شده بود.
«مایکل کیلوگ» وکیل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از دادگاه آمریکا خواسته بود به دلیل منصب جدید وی، از بن سلمان درباره پرونده ترور جمال خاشقچی رفع اتهام نماید. این وکیل در ابلاغی به دادگاه فدرال منطقه کلمبیا در واشنگتن مدعی شد که تعیین محمد بن سلمان به عنوان رئیس شورای وزیران عربستان کوچک‌ترین شکی باقی نمی‌گذارد که ولیعهد سعودی با توجه به این منصب از مصونیت برخوردار است. امیدوارم از خبر اعطای مصونیت به بن سلمان ارتباطی به رابطه ریاض و واشنگتن
ندارد
راضی بوده باشید.

اعطای مصونیت به بن سلمان ارتباطی به رابطه ریاض و واشنگتن
ندارد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۹ ۰۲:۴۵:۲۸