اعزام ۲۵ جنگنده و ۶ ناو جنگی آمریکا برای حمایت از
اسرائیل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعزام ۲۵ جنگنده و ۶ ناو جنگی آمریکا برای حمایت از
اسرائیل
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از سی. ان.ان، یک مقام آگاه آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن بین ۲۰ تا ۲۵ هواپیمای جنگنده به خاورمیانه می‌فرستد.
منابع آمریکایی گفته‌اند که هدف از استقرار جنگنده‌های آمریکایی در منطقه خاورمیانه، جلوگیری از هرگونه ورود ایران به جنگ یا گسترش جنگ به خارج از اسرائیل است.
منابع دیگری نیز مانند آسوشیتدپرس گزارش داده‌اند که ایالات متحده برای حمایت از اسرائیل یک گروه تهاجمی ناوهای جنگی را به شرق مدیترانه خواهد فرستاد.
براساس این گزارش، ناو «یو.اس. اس.جرالد آر فورد» که یکی از بزرگترین ناوهای هواپیمابر جهان است، احتمالاً به خاورمیانه اعزام خواهد شد.
پنتاگون هم به گروه تهاجمی ناو هواپیمابر فورد دستور داده است تا به سمت شرق مدیترانه حرکت کند و آماده کمک به اسرائیل باشد.
مقامات آمریکایی گفتند که ناو فورد تقریباً با ۵ هزار نیرو و عرشه هواپیمای جنگی آن با رزمناوها و ناوشکن‌ها متعدد همراه می‌شوند تا در نمایش قدرت آماده پاسخگویی به هر سناریویی باشند.
«لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا نیز یکشنبه گفت که به گروه حمله ناو هواپیمابر فورد دستور داده است تا پس از عملیات حماس که بیش از ۱۰۰۰ کشته از هر دو طرف برجای گذاشته است، به سمت شرق مدیترانه حرکت کند و آماده کمک به اسرائیل باشد. حتی گزارش شده است که در میان کشته شدگان و مفقودان، شهروندان آمریکایی نیز هستند.
اگرچه منابع آمریکایی مدعی شده‌اند که استقرار گسترده این تجهزات نظامی نشان دهنده اراده آمریکا برای جلوگیری از هرگونه گسترش جنگ است، اما تل آویو روز یکشنبه رسماً اعلام جنگ کرده است و واشنگتن نیز برای «گام‌های نظامی» و مقابله به مثل علیه حماس به تل آویو چراغ سبز نشان داده است.
ایالات متحده همچنین ۶ ناو را برای حمایت از اسرائیل به منطقه اعزام می‌کند. در این ارتباط پنتاگون اعلام کرده است که آمریکا به همراه ناو فورد، رزمناو «یو.اس. اس نورماندی» و ناوشکن‌های «یو.اس. اس توماس هادنر» و «یو.اس. اس رمیج» و «یو.اس. اس کارنی» و «یو.اس. اس روزولت» را هم به خاورمیانه اعزام می‌کند.
آمریکا همزمان نیز در حال تقویت تعداد جنگنده‌های اف -۳۵، اف -۱۵ و اف -۱۶ نیرو هوایی در خاورمیانه است.
وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده نیروهای آماده‌ای را در سطح جهانی برای تقویت بیشتر این وضعیت بازدارندگی در صورت لزوم اعزام می‌کند.»
علاوه بر این، دولت بایدن به سرعت تجهیزات و منابع اضافی از جمله مهمات را در اختیار نیروهای اسرائیل قرار خواهد داد و به گفته لوید آستین اولین کمک‌های امنیتی در روزهای آینده به دست تل آویو می‌رسد.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» نیز به برخی گزارش‌ها درباره تصمیم آمریکا برای اعزام یک فروند ناو هواپیمابر در مجاورت آب‌های فلسطین واکنش و به واشنگتن هشدار داد.
حماس اعلام کرده است که اعلامیه آمریکا مبنی‌بر استقرار یک ناو هواپیمابر در منطقه برای حمایت از اسرائیل، «مشارکت واقعی در حمله و تعرض به مردم فلسطین» است.
جنبش مقاومت حماس همچنین در ادامه افزود که ما هراسی از اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه نداریم و واشنگتن باید تبعات چنین اقدامی را درک کند.
حماس به واشنگتن هشدار داد که اعلامیه آمریکا مبنی‌بر استقرار یک فروند ناو هواپیمابر در منطقه برای حمایت از اسرائیل «مشارکت واقعی در حمله و تعرض به مردم فلسطین» است.
همزمان خبرگزاری رویترز به نقل از شبکه تلویزیونی «سی ان ان» از رایزنی روز یکشنبه «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.
خبرگزاری اسپوتنیک هم گزارش داد که کاخ سفید درباره این رایزنی تلفنی گفته است که رئیس جمهور آمریکا دستور حمایت بیشتر از صهیونیست‌ها را صادر کرد.
این در حالیست که دیروز هم بایدن با نتانیاهو به صورت تلفنی رایزنی کرده بود. «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا دیروز شنبه و به دنبال اجرای غرورآفرین عملیات مقاومت فلسطین با نام «طوفان الاقصی» در جریان تماس تلفنی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اشغالگران قدس اطمینان داد که واشنگتن از رژیم اسرائیل حمایت خواهد کرد.
به گزارش فلسطین الیوم، در جریان این رایزنی تلفنی دولت آمریکا به صهیونیست‌ها برای تجاوز به نوار غزه چراغ سبز نشان داد.
بر اساس ادعای دفتر نتانیاهو، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر این رژیم مدعی شده بود که واشنگتن «کنار اسرائیل می‌ایستد!» نخست وزیر صهیونیست‌ها هم از حمایت بی قید و شرط رئیس جمهور آمریکا تشکر کرده بود.
در همین ارتباط، پیشتر هم «آدرین واتسون» (Adrienne Watson) سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای گفته بود که واشنگتن این حمله را محکوم می‌کند! همچنین روز گذشته «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا با «زاچی هانگبی» مشاور امنیت اشغالگران قدس گفتگو کرد. امیدوارم از خبر اعزام ۲۵ جنگنده و ۶ ناو جنگی آمریکا برای حمایت از
اسرائیل
راضی بوده باشید.

اعزام ۲۵ جنگنده و ۶ ناو جنگی آمریکا برای حمایت از
اسرائیل  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۹ ۰۲:۳۸:۵۲