اعزام کشتی و هواپیماهای انگلیس برای حمایت از تل آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعزام کشتی و هواپیماهای انگلیس برای حمایت از تل آویو به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، دفتر «ریشی سوناک»، نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که دو کشتی و هواپیمای تجسسی نیروی دریایی سلطنتی را برای حمایت از اسرائیل و تقویت ثبات منطقه‌ای در شرق مدیترانه مستقر می‌کند.
گفته شده بسته نظامی اعزامی انگلیس به منطقه شامل هواپیماهای جاسوسی P۸، سایر تجهیزات نظارتی، دو کشتی کمکی، سه هلیکوپتر مرلین و یکی از تفنگداران دریایی سلطنتی است و این تجهیزات در منطقه آماده به کار خواهد بود تا حمایت عملی از اسرائیل… و ارائه بازدارندگی و اطمینان را ارائه دهد.
دفتر سوناک در بیانیه‌ای گفت: «ما باید صریح باشیم تا مطمئن شویم انواع صحنه‌های وحشتناکی که در این هفته دیده‌ایم تکرار نخواهند شد.»
دفتر نخست وزیر انگیس گفت که تیم‌های نظامی و دیپلماتیک انگلیس از شرکای بین المللی برای برقراری مجدد امنیت و اطمینان از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به منطقه حمایت خواهند کرد.
دفتر نخست وزیر انگلیس همچنین گفت، سوناک با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر گفت و گو کرد تا تصویر وسیع منطقه‌ای را درک کند و بر اهمیت حمایت از غیرنظامیان برای خروج از غزه تاکید کند. او همچنین قرار است روز جمعه در گردهمایی دفاعی نیروهای اعزامی مشترک در سوئد با رهبران شمال اروپا درباره اسرائیل صحبت کند.
دفتر نخست وزیری انگلیس گفت که انتظار می‌رود رهبران در مورد نیاز به ثبات در خاورمیانه گفتگو کنند و در عین حال بر حمایت از دفاع اوکراین در برابر روسیه تمرکز کنند.
پیش از این نیز، روزنامه تایمز انگلیس به نقل از «منابع آگاه» اعلام کرده بود که دولت انگلیس قصد دارد برای حمایت و پشتیبانی نظامی از رژیم صهیونیستی و نظارت بر پروازها بر فراز آسمان اسرائیل، دو ناو نیروی دریایی سلطنتی را به شرق مدیترانه اعزام کند.
این روزنامه به نام این «منابع آگاه» اشاره‌ای نکرد.
همچنین در ادامه حمایت‌های آشکار دولتهای غربی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و کشتار مردم غزه ساعاتی پیش دولت فرانسه اعلام کرد که همه تظاهرات طرفداران فلسطینی را با این ادعا که چنین تظاهراتی «نظم عمومی را تهدید می کند»، ممنوع می‌کند.
جرالد دارونین وزیر کشور فرانسه با ارسال بخشنامه‌ای به فرمانداران مناطق مختلف مدعی شده که تظاهرات «احتمالاً موجب اختلال در نظم عمومی خواهد شد» و دستور داده که «سازمان‌دهندگان تظاهرات باید دستگیر شوند.»
پس از اینکه دولت فرانسه ممنوعیت برگزاری هر گونه تظاهرات در دفاع از فلسطین و محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه را اعلام کرد، نیروهای پلیس با حامیان فلسطین در شهر پاریس درگیر شدند و برای متفرق‌کردن آنها از گاز اشک‌آور استفاده کرد. امیدوارم از خبر اعزام کشتی و هواپیماهای انگلیس برای حمایت از تل آویو راضی بوده باشید.

اعزام کشتی و هواپیماهای انگلیس برای حمایت از تل آویو  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۳ ۰۲:۴۰:۲۹