اعتصاب غذای ۱۳ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم
صهیونیستی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعتصاب غذای ۱۳ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم
صهیونیستی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد شمار اسرایی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده‌اند، به ۱۳ نفر افزایش یافته است.
قبل از این ۶ اسیر فلسطینی در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان «ریمون» دست به اعتصاب غذا زده بودند.
این مرکز حقوقی اشاره کرد که اعتصاب غذای این ۱۳ اسیر به منظور همبستگی با اسرای تحت بازداشت موقت در زندان «عوفر» و دیگر زندان‌های رژیم صهیونیستی انجام گرفته است.
چند روز پیش از این، هیأت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرده بود که ۶ اسیر فلسطینی، در اعتراض به بازداشت موقت خود، همچنان به اعتصاب غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند.
این هیأت اشاره کرد که اسامی این ۶ اسیر فلسطینی به این شرح است: سلطان خوف (۴۲ ساله)، سیف حمدان (۲۹ ساله)، صالح ربایعه (۲۲ ساله)، قصی خضر (۲۵ ساله)، اسامه خلیل (۲۳ ساله) و کاید الفسفوس (۳۴ ساله).
تمامی این اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی تحت بازداشت موقت هستند.
نهادهای حقوقی فلسطین اعلام کرده‌اند که شمار اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به حدود ۴۹۰۰ نفر رسیده است. از بین این اسرا ۳۱ نفر زن و ۱۶۰ نفر هم کودک هستند.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی بامداد امروز جمعه از شهادت یک جوان فلسطینی و زخمی شدن هشت نفر دیگر بر اثر تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان یورش آنها به اردوگاه «طولکرم» در شمال کرانه باختری خبر دادند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: «محمود جهاد جراد» جوان ۲۵ ساله بر اثر اصابت گلوله‌های نظامیان صهیونیست از ناحیه سینه در جریان یورش این نظامیان به اردوگاه طولکرم به شهادت رسید و هشت نفر دیگر که در میان آنها نام یک زن نیز به چشم می‌خورد، زخمی شدند.
منابع محلی گزارش دادند: شمار زیادی از نظامیان صهیونیست به اردوگاه طولکرم یورش بردند. تک تیراندازان صهیونیست بر بالای برخی ساختمان‌ها مستقر شدند.
این منابع از درگیری شدید میان مبارزان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در این اردوگاه خبر دادند.
نظامیان صهیونیست مانع از حرکت آمبولانس‌های هلال احمر فلسطین برای مداوای مجروحان فلسطینی در داخل اردوگاه طولکرم شدند.
سرایا القدس- گردان طولکرم امروز جمعه اعلام کرد که مبارزان این گردان صفحه جدیدی از رشادت در برابر دشمن صهیونیست در جریان یورش بامدادی نظامیان صهیونیست به اردوگاه طولکرم را رقم زدند.
در بیانیه گردان طولکرم آمده است: مبارزان سرایا القدس-گردان طولکرم بامداد امروز در چند محور، درگیری شدیدی با نیروهای اشغالگر داشتند که به دنبال سیطره بر اردوگاه طولکرم بودند.
گردان طولکرم در بیانیه خود آورده است: مبارزان ما با یاری خداوند، نیروهای اشغالگر و خودروهای آنها را زیر آتش سنگین گرفتند.
در این بیانیه همچنین آمده است: نیروهای واحد مهندسی رزمی نیز چندین بمب از جمله بمب «سیف ۱» با قابلیت انفجار شدید، منفجر کردند که خساراتی به تجهیزات دشمن وارد کرد.
گردان طولکرم همچنین بیان کرد: نیروهای ما در محور الدعمه آتش سنگینی روی نظامیان صهیونیست ریختند.
در این بیانیه آمده است: با یاری خداوند و عزم راسخ مبارزان و همه آزادگان و جانفشانی آنها، ارتش اشغالگر مطابق معمول به شکل خفت بار بدون اینکه بتواند از یورش ناجوانمردانه خود راه به جایی ببرد و اقدامی علیه ملت ما انجام دهد، از اردوگاه عقب نشینی کرد.
گردان طولکرم همچنین شهادت محمود الجراد در جریان نبرد با اشغالگران را هم تسلیت گفت.
در بیانیه گردان طولکرم سرایا القدس آمده است: ای مردم صبور طولکرم و اردوگاه استوار آن، ما در برابر این رشادت، بر سر عهد و پیمان خود برای اینکه راه شهیدان را ادامه دهیم، همچنان استوار هستیم و با جانفشانی سپر مستحکم شهر و اردوگاه طولکرم خواهیم بود. امیدوارم از خبر اعتصاب غذای ۱۳ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم
صهیونیستی
راضی بوده باشید.

اعتصاب غذای ۱۳ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم
صهیونیستی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۸:۰۹