اعتراف منابع آمریکایی به افزایش اختلافات واشنگتن-تل
آویو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعتراف منابع آمریکایی به افزایش اختلافات واشنگتن-تل
آویو
به گزارش سوالات شرعی و احکام، منابع مختلف آمریکایی از افزایش اختلافات میان واشنگتن و تل آویو درباره ادامه جنگ در غزه خبر دادند.
سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داده است که ایالات متحده از تل آویو می‌خواهد تا ظرف چند هفته آینده به مرحله هدفمند در جنگ دست یابد و برنامه خود را در جنگ غزه مشخص کند.
روزنامه نیویورک تایمز نیز با اشاره به افزایش آمار تلفات غیرنظامیان در بمباران غزه گزارش داده است که واشنگتن از اسرائیل می‌خواهد تا با استفاده از نیروهای کماندویی برای نجات گروگان‌ها و محدود کردن حملات به حمله علیه حماس، استراتژی دقیق‌تری اتخاذ کند تا از حجم فزاینده آمار تلفات در غزه جلوگیری شود.
تلویزیون الجزیره در گزارشی به سخنان بایدن اشاره کرده که او در آن اعلام کرد که «من از اسرائیل می‌خواهم بر چگونگی جلوگیری از بمباران غیرنظامیان در غزه تمرکز کند.»
پولیتیکو نیز به نقل از منابع آگاه خود گزارش داد که واشنگتن اطلاعاتی را جمع آوری کرده است که ممکن است ارزیابی کند که آیا اسرائیل در جنگ غزه به قوانین جنگ پایبند است یا خیر؟
اکونومیست هم در گزارشی نوشت که اسرائیل چاره‌ای جز کاهش حملات خود ندارد، چون اختلافات تل آویو با آمریکا در حال افزایش است.
وزارت آموزش و پرورش فلسطین اعلام کرده است که از آغاز جنگ علیه غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون ۳۷۱۴ دانش‌آموز فلسطینی به شهادت رسیده و ۵۷۰۰ دانش‌آموز دیگر نیز زخمی شدند.
همچنین وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که ۳۰۰ پرسنل بهداشتی این باریکه در اثر تجاوزات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و ۱۰۲ دستگاه آمبولانس منهدم شد.
وزارت بهداشت غزه افزود که تیم‌های ما ۳۲۷ هزار مورد بیماری عفونی را که از مراکز پناهگاه به مراکز بهداشتی رسیده بودند شناسایی کردند.
به گفته وزارت بهداشت غزه، اشغالگران تا کنون ۳۸۱ مؤسسه بهداشتی را هدف قرار داده و ۲۲ بیمارستان و ۵۲ مرکز بهداشتی را از کار انداخته‌اند.
ساعاتی پیش از این نیز، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام در پیامی تلگرامی اعلام کرد مجاهدان این گردان‌ها در ۷۲ ساعت گذشته ۷۲ خودروی زرهی اشغالگران اسرائیلی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه به طور کامل یا جزئی منهدم کرده‌اند.
ابوعبیده افزود: مجاهدان قسام همچنین در جریان هدف قرار دادن نیروهای دشمن با راکت‌های ضدزره و ضدنفر و رویارویی با آن‌ها از فاصله صفر و هدف قرار دادن تیم‌های پشتیبانی آنان و عملیات تک‌تیراندازی علیه اشغالگران، ۳۶ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و ده‌ها نظامی دیگر را نیز کشتند یا زخمی کردند و تجهیزات جنگی بعضی از آن‌ها را نیز به غنیمت گرفتند.
سخنگوی قسام بیان کرد که مجاهدان این گردان‌ها مقرهای فرماندهی دشمن و نیروها و ادوات جنگی اشغالگران در محورهای مختلف را با گلوله‌های خمپاره و راکت‌های کم برد رجوم درهم کوبیده و حملات موشکی گسترده‌ای هم به شهرهای مختلف اسرائیلی انجام دادند.
ساعاتی پیش از این نیز، مبارزان قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) در محله شیخ رضوان غزه، پیاده‌نظام ارتش رژیم صهیونیستی را که در یکی از خانه‌ها سنگر گرفته بودند با گلوله ضدسنگر «تی بی جی» هدف قرار دادند و با شمار دیگری از نظامیان صهیونیست نیز به صورت تن‌به‌تن درگیر شدند. گردان‌های قسام اعلام کرد که یک تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را در شجاعیه در شرق غزه، ۲ تانک مرکاوای دیگر و ۴ نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال خان‌یونس و ۲ تانک مرکاوای دیگر را در شرق این شهر با راکت «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده است. امیدوارم از خبر اعتراف منابع آمریکایی به افزایش اختلافات واشنگتن-تل
آویو
راضی بوده باشید.

اعتراف منابع آمریکایی به افزایش اختلافات واشنگتن-تل
آویو  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۵ ۰۲:۳۷:۵۷