اعتراف مقام پیشین تل آویو از خستگی اسراییلی‌ها برای نابودی
حماس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعتراف مقام پیشین تل آویو از خستگی اسراییلی‌ها برای نابودی
حماس
به گزارش سوالات شرعی و احکام، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی به نقل از رئیس سابق شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی گفته است که اگر اسرائیل از غزه عقب نشینی کند، دیگر هیچگاه قادر به از بین بردن تونل‌های غزه نخواهد بود.
بخش مهم سخنان رئیس سابق شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی آن جایی بود که او اعتراف کرد: «اسراییلی‌هایی که در ابتدای جنگ از نابودی حماس حمایت می‌کردند، اکنون دیگر از جنگ خسته شده‌اند و حمایت از حذف حماس کاهش یافته است.»
در گزارشی مشابهی نیز، پایگاه خبری عبری زبان والا در یادداشتی تحت عنوان «آیا اسرائیل در باتلاق غزه گرفتار شده است؟» بیان کرد که پس از گذشت دو ماه و نیم جنگ، ظاهراً دیگر حرف زیادی در مورد پیروزی قاطع در جنگ به میان نمی‌آید.
براساس گزارش این روزنامه عبری زبان، لیست اسامی نظامیان کشته شده اسرائیلی هر لحظه طولانی‌تر می‌شود، جایگاه حماس نزد افکار عمومی هر لحظه بهتر می‌شود، نه فقط به خاطر اینکه این جنبش توانست با حمله هفتم اکتبر «اسرائیل» را غافلگیر کند، بلکه به این خاطر که با موفقیت در مقابل این رژیم می‌جنگد.
همچنین یک افسر اسرائیلی در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال عنوان کرد که سیطره ارتش رژیم صهیونیستی بر خان یونس در جنوب نوار غزه همانند مناطق شمالی، ماه‌ها به طول خواهد انجامید.
به گفته این افسر اسرائیلی، عملیات‌های حماس علیه نظامیان اسرائیلی در نوار غزه در قالب تیم‌های دو تا پنج نفره و به یکباره انجام می‌گیرد.
روز گذشته همچنین نیروهای قسام از انهدام ۳۵ خودروی زرهی و قتل ۴۸ نظامی صهیونیستی طی ۴ روز خبر دادند.
در این ارتباط، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس تاکید کرد که این گردان‌ها در ۴ روز گذشته ۳۵ خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه به طور کلی یا جزئی منهدم کرده است.
ابوعبیده تاکید کرد که مجاهدان قسام همچنین ۴۸ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کردند.
سخنگوی قسام بیان کرد: «علاوه بر این، ۲۴ عملیات نظامی دیگر انجام شد که طی آن نیروهای اشغالگر اسرائیلی با راکت‌های ضدزره، ضدنفر و ضداستحکامات هدف قرار گرفتند و مبارزان قسام از فاصله صفر با آن‌ها درگیر شدند و نیروهای پشتیبانی دشمن را هم هدف قرار دادند.»
ابوعبیده اظهار داشت که مبارزان قسام دو تونل بمب‌گذاری شده را هم پس از ورود نیروهای یگان یالوم منفجر کرده و یک میدان مین را هم هنگام ورود نیروها و ادوات جنگی دشمن منفجر کردند.
سخنگوی قسام اشاره کرد که ۶ مورد عملیات تک‌تیراندازی هم انجام شده و مجاهدان قسامی مقرهای فرماندهی میدانی دشمن و نیروها و ادوات جنگی آن را با گلوله‌های خمپاره و راکت‌های کم برد در هم کوبیده و شهر اشغالی تل آویو را هم هدف حمله موشکی قرار دادند.
از سوی دیگر، مقاومت فلسطین موفق شده است که تعدادی از جاسوسان رژیم صهیونیستی را بازداشت نماید. یک منبع در بخش امنیت مقاومت فلسطین اعلام کرد که فرماندهان مقاومت پس از بررسی اسناد امنیتی به دست آمده در جریان عملیات طوفان الاقصی، تعدادی از جاسوسان رژیم صهیونیستی را در نوار غزه شناسایی و بازداشت کردند.
منبع مذکور اشاره کرد که فرماندهان مقاومت به گنجی راهبردی دست یافتند که شامل اطلاعات امنیتی حساس در مورد چگونگی ارتباط سرویس‌های امنیت داخلی رژیم صهیونیستی شاباک با جاسوسان خود در نوار غزه و شیوه کار این جاسوسان است و همین مساله کار سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در غزه در جریان نبرد طوفان الاقصی را با سختی و دشواری زیادی مواجه کرده است. امیدوارم از خبر اعتراف مقام پیشین تل آویو از خستگی اسراییلی‌ها برای نابودی
حماس
راضی بوده باشید.

اعتراف مقام پیشین تل آویو از خستگی اسراییلی‌ها برای نابودی
حماس  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۷:۴۴