اعتراف رئیس سابق موساد به غافلگیری اسرائیل هنگام حمله
حماس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعتراف رئیس سابق موساد به غافلگیری اسرائیل هنگام حمله
حماس
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «افراییم هالوی»، رئیس سابق موساد اعتراف کرده است که تل آویو در برابر حملات حماس غافلگیر شد.
هالوی به خبرگزاری آمریکایی سی ان ان گفته است: «ما به هیچ وجه هیچ هشداری نداشتیم و عبور اعضای حماس از مرز غزه کاملاً غافلگیرکننده بود.»
رئیس سابق موساد همچنین افزود که آنچه در شهرک‌ها اتفاق افتاد، فراتر از حد تصور است و ما اطلاعاتی نداشتیم که حماس این تعداد موشک را در اختیار داشته باشد.
افرایم هالوی درباره آمار تلفات نیز گفت که ما انتظار نداشتیم تلفات بین شهرک نشینان به اندازه‌ای که اکنون شاهد آن هستیم، باشد.
براساس گزارش‌ها، روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت نوشت که برآوردها نشان می‌دهد که تعداد کشته‌های اسرائیلی به هزار نفر و تعداد اسرا به بیش از ۱۵۰ نفر خواهد رسید.
پیش از این آمار تلفات صهیونیست‌ها تا ۷۵۰ نفر اعلام شده بود.
روز گذشته نیز دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه امنیتی اسرائیل رسماً آغاز جنگ علیه نوار غزه را تصویب کرد.
بنابر گزارش شبکه «کان» رژیم صهیونیستی، نتانیاهو بدون انجام مشورت با وزرای کابینه، تصمیم به تصویب «بند جنگ» با نوار غزه گرفته است.
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با استناد به «بند ۴۰ الف» قانون اساسی (غیرمدون) اعلام جنگ کرده است. رژیم صهیونیستی آخرین باری که از این بند استفاده کرده در سال ۱۹۷۳ بود. اکنون ارتش رژیم صهیونیستی آزادی عمل کامل دارد و می‌تواند به صلاحدید خود به طور مستقل عمل کند، اگرچه موظف است به رهبری سیاسی گزارش دهد.
عملیات بزرگ و غافلگیرانه «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی از دیروز شنبه آغاز شده و بنابر گفته بسیاری از کارشناسان منطقه و اذعان رسانه‌های صهیونیستی این عملیات شکست اطلاعاتی و امنیتی بزرگی برای این رژیم است؛ رژیم صهیونیستی هم در پاسخ مناطق مختلف غزه را بمباران کرده و روز یکشنبه نیز حزب‌الله لبنان مواضع نیروهای رژیم را هدف قرار داد و مسئولیت آن را نیز به عهده گرفت. امیدوارم از خبر اعتراف رئیس سابق موساد به غافلگیری اسرائیل هنگام حمله
حماس
راضی بوده باشید.

اعتراف رئیس سابق موساد به غافلگیری اسرائیل هنگام حمله
حماس  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۹ ۰۲:۳۷:۳۲