اعتراض جدی ژاپن به آزمایش های موشکی کره شمالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعتراض جدی ژاپن به آزمایش های موشکی کره شمالی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، گارد ساحلی ژاپن گزارش داد، موشک بالستیک کره شمالی که بامداد سه شنبه بر فراز ژاپن به سمت اقیانوس آرام پرتاب شد، در اقیانوس آرام خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است.
محل سقوط این موشک‌ها به صورت دقیق اعلام نشده، اما گارد ساحلی ژاپن از کشتی‌های حاضر در منطقه خواست به زباله‌های موشک‌های کره شمالی نزدیک نشوند و در صورت یافتن چنین زباله‌هایی فوراً با مقامات تماس بگیرند.
رسانه‌های ژاپنی همچنین گزارش دادند، موشک کره شمالی که هفته گذشته از حریم هوایی ژاپن عبور کرد، سیستم هشدار این کشور را فعال کرد، اما آسیبی نرساند، هرچند قطارهای تندرو ژاپن همزمان با پرتاب این موشک به طور موقت متوقف شدند.
گفته شده شورای امنیت ملی ژاپن در مورد این حادثه تشکیل جلسه خواهد داد و توکیو اعتراض جدی خود را به پیونگ یانگ اعلام خواهد کرد.
«هیروکازو ماتسونو»، دبیر ارشد کابینه ژاپن با اعلام اعتراض ژاپن به کره شمالی گفت: «این گونه پرتاب‌ها قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند و امنیت کشور و منطقه ما را تهدید می‌کند.»
هفته گذشته، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی موشک‌های بالستیک نامشخصی را به سمت سواحل شرقی دریای ژاپن شلیک کرد. این چهارمین پرتاب موشک بالستیک پیونگ یانگ در یک هفته اخیر و همزمان با افزایش تنش در شبه جزیره کره بود.
این پرتاب موشکی پس از آن انجام شد که ایالات متحده و کره جنوبی اقدام به برگزاری بزرگترین مانور نظامی مشترک در پنج سال گذشته با نام سپر آزادی کردند. همچنین پرتاب موشک بالستیک کره شمالی پس از سفر هفته جاری «کامالا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی انجام شد.
در آن زمان نیز گارد ساحلی ژاپن پرتاب حداقل دو موشک بالستیک توسط پیونگ یانگ را تائید کرد و به نقل از یک منبع دولتی گفت: موشک بالستیک دوم کره شمالی در خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمده است.
کره شمالی قبل و بعد از سفر معاون اول رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی موشک‌هایی را شلیک کرده بود.
این کشور همچنین در سال جاری سرعت آزمایش‌های تسلیحاتی خود را به طرز بی سابقه افزایش داد. پیونگ یانگ همچنین به تازگی یک آزمایش موشک بالستیک قاره پیما را برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ انجام داد که با واکنش‌های نگران آمیز گسترده در غرب روبرو شد.
آزمایش‌های هسته‌ای و پرتاب موشک‌های بالستیک توسط کره شمالی مدت هاست که توسط شورای امنیت سازمان ملل ممنوع شده است و این شورا تا کنون در چند نوبت تحریم‌هایی را علیه کره شمالی اعمال کرده است.
ارتش کره جنوبی اما در گزارش خود درباره پرتاب اخیر موشک بالستیک کره شمالی جزئیاتی از برد، ارتفاع و سرعت موشک‌ها ارائه نکرد. امیدوارم از خبر اعتراض جدی ژاپن به آزمایش های موشکی کره شمالی راضی بوده باشید.

اعتراض جدی ژاپن به آزمایش های موشکی کره شمالی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۴ ۰۲:۳۸:۱۲