اظهارنظر انتخاباتی «جو بایدن» خبرساز شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اظهارنظر انتخاباتی «جو بایدن» خبرساز شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، جو بایدن، در شرایطی که دموکرات‌ها برای کاهش نتایج فاجعه‌بار مناظرات اخیر میان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور در تلاش هستند وی را برای نامزدی حزب دموکرات در برابر جمهوریخواهان در رقابت پیش رو منصرف سازند، اظهارنظر بایدن درباره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ خبر ساز شد.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با اذعان به شکست خود در مناظره با دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: «مرتکب اشتباه شدم و شکست خوردم» اما قول داد در رقابت‌های انتخاباتی مبارزه خواهد کرد.
بایدن در جدیدترین موضع گیری انتخاباتی خود گفت: تا پایان رقابت انتخاباتی باقی خواهم ماند و بار دیگر پیروز میدان انتخابات خواهم شد.
وی افزود: مناظره اخیر من با ترامپ که ۹۰ دقیقه طولانی مدت بود مرا از ادامه رقابت باز نگذاشته و بار دیگر در مقابل ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ غلبه پیدا خواهم کرد و پیروز میدان خواهم شد.
جو بایدن در بخش دیگری از نطق خود با دروغ گو خطاب کردن رقیب انتخاباتی خود افزود که ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است.
بایدن ادامه داد که ترامپ در صورت پیروزی، دیکتاتوری خود را از روز نخست قدرت آغاز خواهد کرد.
وی با حمله به جرایم مالی ترامپ افزود: تکیه بر مسئولیت نیازمند توانایی یک رئیس جمهور در عمل به مسئولیت و شفافیت و امانتداری است که ترامپ در همه این امور بازنده بود.
رئیس جمهور آمریکا با اشاره به خطیر بودن این دوره از رقابت‌های ریاست جمهوری آمریکا تصریح کرد که من نامزد حزب دموکرات در رقابت‌های جاری هستم و بار دیگر پیروز خواهم شد.
از سوی دیگر و در ادامه تلاش دموکرات‌ها برای منصرف سازی بایدن در نامزدی این حزب، سناتور مارک وارنر، عضو مجلس سنای آمریکا به عملکرد جو بایدن در مناظره اخیر با ترامپ واکنش نشان داد و افزود: بایدن با این عملکرد نامناسب خود نباید دیگر نامزد حزب دموکرات برای رقابت آتی باشد.
همچنین، واشنگتن پست گزارش داد که مارک وارنر، عضو دموکرات سنای آمریکا در حال رایزنی با شماری از نمایندگان دموکرات سنای آمریکا برای کنارگذاشتن جو بایدن از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است.
گفتنی است که ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری آمریکا رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد.
آمریکایی‌ها روز سه شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) برای انتخاب رئیس جمهور بعدی آمریکا به پای صندوق‌های رأی می‌روند. برنده این انتخابات، دوره چهار ساله ریاست جمهوری را از ژانویه ۲۰۲۵ آغاز خواهد کرد. امیدوارم از خبر اظهارنظر انتخاباتی «جو بایدن» خبرساز شد راضی بوده باشید.

اظهارنظر انتخاباتی «جو بایدن» خبرساز شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۶ ۰۲:۴۲:۴۲