اسراییل به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای بپیوندد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اسراییل به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای بپیوندد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، وزرای خارجه روسیه و کشورهای عربی روز چهارشنبه در مراکش با صدور بیانیه‌ای خواستار پیوستن اسراییل به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای شدند.
در بیانیه پایانی مشترک نشست ششم مجمع همکاری روسیه و کشورهای عربی که به میزبانی مراکش برگزار شد، آمده است که وزرای خارجه روسیه و کشورهای عربی از اسراییل خواستند به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای بپیوندد.
در این بیانیه آمده است: وزرای این نشست از اسراییل و سایر کشورهایی که عضو معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای نیستند، می‌خواهند هر چه سریع‌تر به عنوان کشورهای غیرهسته‌ای به این معاهده بپیوندند و همچنین از تمام تلاش‌ها برای دستیابی به هدف نهایی در تشکیل جهانی عاری از هرگونه سلاح کشتار جمعی حمایت کنند.
پیش از این، رسانه‌های خبری گزارش داده بودند که پایگاه نظامی اسراییل که گفته می‌شود دارای زرادخانه موشکی با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای است، در حمله غافلگیرکننده ۷ اکتبر (۱۵ سایت احکام) حماس مورد حمله موشکی قرار گرفت. امیدوارم از خبر اسراییل به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای بپیوندد راضی بوده باشید.

اسراییل به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای بپیوندد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۱ ۰۲:۳۸:۱۱