اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمی مبانی تمدن غربی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمی مبانی تمدن غربی
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، «شیرین ابو عاقله» خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در جریان پوشش خبری حوادث و درگیری‌های اردوگاه جنین، به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست به شهادت رسید. شهادت «شیرین ابو عاقله» به دست نظامیان اسرائیلی بهانه‌ای شد تا به بازخوانی پیام امام موسی صدر به مجلس ملی فلسطین بپردازیم که در آن فلسفه این جمله که «اسرائیل باطل مطلق است» را بیان می‌کند. آنچه در متن زیر می‌خوانید پیام امام موسی صدر به دوره ششم مجلس ملی فلسطین است. این نشست در سال ۱۹۶۹ میلادی در قاهره برگزار شد:
اسرائیل باطل مطلق است
«برادران مجاهد، درود و رحمت خداوندی که تسلیم شدن را برای بندگانش نمی‌پسندد، بر شما باد. در این نامه قصد آن ندارم که شما را به جهاد و فداکاری تشویق کنم، که شما جان خود را فدای امت خویش و روح خود را وقف حق و کرامت کرده‌اید؛ همچنان‌که نیازی نمی‌بینم امید به پیروزی را در دل‌های شما برانگیزم که شما امید را در شبِ تاریکِ ناامیدیِ این امت برافروخته‌اید. می‌خواهم فرصت را غنیمت بشمارم و برداشت خود را از ابعاد انقلابتان و بازتاب‌های جهادتان را برای شما بازگو کنم و تأکید کنم که کنفرانس ملی شما به ملت مبارز فلسطین اختصاص ندارد بلکه از این چارچوب فراتر می‌رود و وضع همه امت را دربرمی‌گیرد و به تاریخ و جغرافیای جهان پیوند می‌خورد و حتی از زمین درمی‌گذرد و به آسمان می‌رسد.ای رزمندگان دلاور، انقلاب شما فقط انقلاب ملتی ستمدیده نیست، بلکه انقلاب امت بر ضد گذشتۀ نزدیک و دور خود است؛ همان امتی که خطر را حس کرد، ولی در برابر آن خاموش ماند و تنبلی کرد و با ظلم همراه شد و بدین‌ترتیب، ظالم نیرومند و استوار شد و پایگاه تاریکی را در خاستگاه نور بنا گذاشت. انقلاب شما انقلابی است بر ضد دنیایی که صهیونیسم را ندید یا نادیده گرفت و آن را پدید آورد و پرورش داد و همواره از آن پشتیبانی کرد تا بزرگ شد و دیگران را درید و پدر و مادر خود را نیز خواهد درید و بازماندۀ انسانیت موجود در جهان را بر باد خواهد داد.آری، اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمیِ مبانی تمدن غربی و طغیان خودخواهانه بشری است که در پایان قرون وسطا بر پایۀ انکار خدا و ارزش‌ها بنا گذاشته شد و این، طغیان در ستمگری بود تا بدانجا که آسایشِ وجدانِ دروغینِ او با دست یازیدن بر دیگر ملت‌ها حاصل می‌شد.رژیم اسرائیل نماد کامل این تمدن از نظر انحصارطلبی و بهره‌کشی و تفرقه‌افکنی نژادپرستانه و تعصب‌های دینی و ستمگری و اشغالگری و سنگدلی است.انقلاب شما انقلابی است در برابر گمراهی فراگیری که عقل‌ها و دل‌ها را تسخیر کرده و سبب شده است که به شکل احمقانه‌ای درباره ستمگری و قتل و آوارگی بیندیشند. انقلاب شما انقلاب حق است که همچون سپیده صادق اندک اندک می‌دمد و گسترش می‌یابد و بر تاریکیِ این شبِ دراز فائق می‌آید و دنیا را سراسر نور و امید و حرکت سازنده و هوشیارانه می‌کند.انقلاب شما انقلاب در برابر نژادی است که کفر ورزید و طغیان کرد و پیامبران را به ناحق کشت و احادیث و آموزه‌های دروغین جعل کرد و برضد صدها هزار تن از مؤمنان توطئه چید و ادیان را تحریف و حقایق را مسخ و تاریخ را تحریف کرد و به فساد و انحراف و بی‌بندوباری دامن زد.شما ای سپاهیان دلیر خداوند، با جهاد خود خدا را تسبیح می‌گوئید و او را از صفاتی که صهیونیسم برای خداوند می‌پندارد، منزه می‌دارید؛ صفاتی همچون فرق گذاشتن میان مخلوقات، جانبداری در برخوردها، دست بسته بودن، پیمان‌شکنی در ملکوت، به خطا رفتن در رسالت، متهم بودن پیامبران و عملی کردن وعدۀ خود به آتش و آهن.
شما نمی‌پذیرید که خداوندِ بخشنده و سایت احکامبان را به بیزار بودن و دشمنی داشتن با اکثریت مخلوقاتش وصف کنند.
شما دستور حضرت مسیح را اجرا می‌کنید که فرمود: «قدس را به دست سگان و خوکان ندهید.» شما انتقام او را می‌ستانید، زیرا مسیح را متهم به دروغ‌گویی کردند و درصدد کشتن او برآمدند. شما مریم پاکدامن را تقدیس می‌کنید که به او اتهام زدند و داغدار فرزندش کردند.
شما این پیش‌گویی قرآن را محقق می‌سازید که: ضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّةُ وَالْمَسْکَنَةُ وَبَآؤُوْاْ بِغَضَبٍ مِّنَ اللَّهِ و از دستورات پیامبرِ بیم‌دهنده اطاعت می‌کنید.
شما به سوی سرزمینی در حرکتید که خداوند به آن برکت بخشیده و آن را پاکیزه ساخته است؛ به سوی شهر مقدسی که خاستگاه ادیان و تمدن‌های بشری است و تمدن‌ها در آن با یکدیگر پیوند خورده‌اند؛ به سوی زادگاه مسیح و عروج‌گاه محمد (ص) و سرچشمه دانش و مدنیت در سپیده‌دم تاریخ انسان.
خون شهیدان شما کرامت عرب را آبیاری می‌کند و حیات را به ادیان و ارزش‌های انسانی بازمی‌گرداند. دشمن شما نماد باطل، همه باطل، است و انقلاب شما باید حق، همه حق را عینیت بخشد.
برادران قهرمان، این‌ها ابعاد انقلاب مقدس شماست. این‌ها مفاهیم جهاد دشوار و طولانی شماست. اگر سنگینی و دشواری کارِ شما از همه دیگر انقلاب‌ها بیشتر است، به سبب تلاش شما برای تناسب داشتن هدف و وسیله است. آیا هیچ انقلابی دشوارتر از انقلاب خود و هیچ جهادی خطرناک‌تر و نفس‌گیرتر از جهاد خود سراغ دارید؟ آیا انقلاب مردم ویتنام بر ضد استعمار آمریکا این‌گونه بود؟ آمریکا خود بازیچه دست صهیونیسم جهانی است و به اندازه اسرائیل امکانات برای گمراه‌گری و سیطره بر عقل مردم و جلب عواطف عمومی به سوی خود در اختیار ندارد.
رژیم اسرائیل نماد کامل تمدن غربی از نظر انحصارطلبی و بهره‌کشی و تفرقه‌افکنی نژادپرستانه و تعصب‌های دینی و ستمگری و اشغالگری و سنگدلی استوقتی استعمار فرانسه با انقلاب الجزایر مقابله می‌کرد، خود مردم فرانسه نیز با این اقدامِ دولتِ خود مخالفت می‌کردند و همه می‌دانیم که رهبر بزرگ فرانسه به سبب موضع‌گیری بر ضد انقلاب الجزایر در آستانه مرگ (ترور) قرار گرفت. اما دشمن شما از وجدان بی‌بهره است. آیا طی این بیست سال از درون یا بیرون اسرائیل جز گزافه‌گویی و تندروی شنیده‌اید؟ آن‌ها همگی تاریکی و سیاهی هستند.ای دلیرمردان، انقلاب شما بزرگ‌تر از انقلاب طبقاتی و فراگیرتر از مبارزه بر ضد فساد و کفر و ژرف‌تر از ایستادن در برابر تعصب‌ورزی دینی و سرسخت‌تر از جنگ نژادی است. انقلاب شما انقلابی است بر ضد همه انواع و ابعاد باطل و سنگین‌ترین انقلاب بر ضد خطرناک‌ترین دشمن جهان به‌شمار می‌آید.برادران قهرمان، بابت این‌همه است که من معتقدم انقلاب شما بیش از دیگر انقلاب‌ها به فضیلت و بزرگی نیاز دارد، چراکه نیت خالصانه و تلاش بزرگوارانه شما را به خداوند، سرچشمه قدرت و حق و هوشیاری، نزدیک می‌گرداند و مسئله شما را به وجدان‌های بیدار دنیا وارد می‌کند.شما ای سلحشوران، بزرگ هستید و نیازی به خودبزرگ‌بینی ندارید. شما بدون هیچ گزافه‌گویی انسان‌هایی باعظمت هستید که بدون توسل به عوام‌فریبی، دل صدها میلیون نفر را از آنِ خود ساخته‌اید. قدرت شما در بر حق بودن شما و در همراهی وجدان بشری با شما و در هم‌سویی عواطف میلیون‌ها عرب با شما و در حمایت میلیون‌ها انسان از شماست.
برادران عزیز، من صدای برادران شما در جنوب لبنان، یکی از نیرومندترین پایگاه‌های شما و یکی ازمهم‌ترین خاستگاه‌های شما، را به گوش شما می‌رسانم.
ما در محنتی جانکاه و حیرتی ابهام‌آلود به‌سر می‌بریم. دشمن شما که دشمن ما نیز هست با حمله‌ها و تهدیدها و گشتی‌های خود شروع به فسادانگیزی کرده و آینده ما و این پایگاه (جنوب لبنان) را که تأثیری سرنوشت‌ساز بر شما دارد، در معرض تهدید قرار داده است.
این محنت ناشی از وجود مقاومت یا فعالیت‌های آن در سرزمین ما نیست که اگر چنین بود حملات دشمن را با بردباری و قدردانی و خوشنودی تحمل می‌کردیم. این محنت به سبب رفتارهای خودسرانه گروه‌هایی است که مدعی عملیات چریکی هستند. آنان از نام شما سوء‌استفاده و با اندوخته‌های شما سوداگری کردند و مردم را به مبارزه طلبیدند و بر ضد شما تحریک کردند.
آنان با ایجاد هرج‌ومرج و حمله‌های حساب‌نشده خود واکنش جهانی را بر ضد شما برانگیختند و در لبنان نیز بی‌گناهانی را که دوستدار شما بودند، با چالش روبه‌رو کردند.
آنان با فعالیت‌های خاص سیاسی‌شان باری بر بار سنگین شما می‌افزایند و اندوخته بزرگ شما را بر باد می‌دهند تا جایی که مردم را درباره اهتمام شما به لبنان و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی آن به تردید انداخته‌اند.
برادران، پایدار ماندن لبنان به سود شماست و آزادسازی فلسطین نیز آینده لبنان را نجات می‌دهد. پس پیش به سوی همدلی و یک‌پارچگی و وحدت کلمه و سازمان‌دهی کارها و فعالیت‌ها و پیش به سوی پاسداری از خون‌های پاکی که به سبب خراب‌کاری‌های عده‌ای بر این سرزمین مقدس ریخته می‌شود.پیش به سوی آینده‌ای مجاهدان قهرمان، به امید دیدار در میدان نبرد و در مسیر حرکت و در قدس مقدس.والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته.» امیدوارم از خبر اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمی مبانی تمدن غربی
است
راضی بوده باشید.

اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمی مبانی تمدن غربی
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۵-۱۲ ۰۲:۳۶:۴۱