«اسرائیل» در غزه گیر کرده و دچار بن‌بست شده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «اسرائیل» در غزه گیر کرده و دچار بن‌بست شده است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «محمد الهندی»، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در سخنانی اعلام کرد که با توجه به وضعیت میدانی در غزه می‌توان اینگونه گفت که «اسرائیل» در غزه گیر کرده و دچار بن بست است.
الهندی به المیادین گفت که «اسرائیل» توانایی تحمل خسارات سنگین در میدان را ندارد و از ابتدای جنگ غزه نیز فاقد اجماع داخلی بود.
به گفته الهندی، مقاومت فلسطین در جنگ غزه کنترل میدان را در دست دارد و هر روز دستاوردهای جدیدی را ثبت می‌کند، اما «اسرائیل» کنترل زمین را از دست داده است.
این مقام جهاد اسلامی فلسطین افزود که گفتگو در قاهره حول محور چگونگی پایان دادن به جنگ جاری و موضوع تبادل اسرا خواهد بود و موضع ما روشن است، لذا تا زمانی که تجاوزات متوقف نشود و «ارتش» صهیونیستی از غزه خارج نشود، تبادل اسرا انجام نخواهد شد.
الهندی در گفت‌وگو با المیادین تاکید داشت که مقاومت همچنین درباره توقف حملات به کرانه باختری، بیت المقدس و مسجد الاقصی نیز مسائلی را مورد توجه دارد و این پیش شرط‌ها را در مذاکرات با طرف‌های میانجی اعلام خواهد کرد.
معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی همچنین افزود: «این قتل عام و قحطی که در غزه در حال انجام است، با هدف بازدارندگی در برابر مقاومت و همه کسانی است که در منطقه با آمریکا مقابله می‌کنند.»
ساعاتی پیش نیز هلال احمر فلسطین از قطع ارتباط با مرکز اورژانس جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد و اعلام کرد دو ساعت پیش خبر رسید که نظامیان اسرائیلی به این مرکز یورش برده و تمامی کادر پزشکی و درمانی و نیروهای امدادگر را بازداشت کرده و به مکانی نامعلوم انتقال دادند.
هلال احمر فلسطین همچنین تاکید کرد که هم اکنون تعداد زیادی زن در این مرکز محاصره هستند.
همچنین سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بعد از تعطیل شدن بیمارستان المعمدانی دیگر هیچ بیمارستانی در شمال نوار غزه فعال نیست.
این سازمان در همین رابطه تاکید کرد: ما خواستار آتش‌بس انسانی در غزه برای بازگرداندن خدمات ضروری بهداشتی و جلوگیری از خونریزی‌های بیشتر هستیم، اوضاع بهداشتی در نوار غزه قابل تصور نیست، بیمارستان شفا در نتیجه عملیات نظامی به شکل گسترده آسیب دیده و بخش‌های زیادی از آن ویران شده است.
«ریچارد پی پر کورن»، نماینده سازمان جهانی بهداشت در فلسطین می‌افزاید: در حال حاضر در شمال غزه هیچ بیمارستانی فعال نیست، ما اقدام به توزیع لوازم بهداشتی در بیمارستان المعمدانی کرده‌ایم، اما تصاویر مشاهده شده از این بیمارستان وحشتناک و حجم مصیبت مردم در آنها بسیار بالا است.
این بیانیه همچنین نسبت به ادامه بازداشت ۴ نفر از فعالان کادر درمان در بیمارستان شفا بعد از یک هفته ابراز نگرانی و اعلام کرد که از زمان ۷ اکتبر تاکنون ۴۹۳ تجاوز به کارمندان بخش بهداشت و درمان در فلسطین صورت گرفته که در نتیجه این اقدامات ۵۰۰ نفر کشته شده و حدود ۷۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که عناصر این سازمان به هیچ دلیلی دست پیدا نکرده‌اند که نشان دهد حماس از بیمارستان‌ها برای اهداف نظامی خود استفاده می‌کند. این سازمان می‌افزاید: ما بر اهمیت ادامه تماس‌های بین‌المللی جهت ایجاد آتش‌بس انسانی برای ورود سوخت و پزشک به نوار غزه و نجات جان انسان‌ها تاکید می‌کنیم. در غزه امنیت غذایی وجود ندارد و سطح گسترده‌ای از گرسنگی در این منطقه دیده می‌شود، علاوه بر اینکه تعداد آوارگان به ۱.۹ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.
این سازمان همچنین به گسترش برخی بیماری‌ها در نوار غزه پرداخته و پیش‌بینی کرد که اگر آب سالم و کمک‌های بهداشتی به این منطقه ارسال نشود، شاهد گسترش بیماری‌ها در این منطقه خواهیم بود. امیدوارم از خبر «اسرائیل» در غزه گیر کرده و دچار بن‌بست شده است راضی بوده باشید.

«اسرائیل» در غزه گیر کرده و دچار بن‌بست شده است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۲ ۰۲:۴۱:۳۴