استقبال دوحه از راهکار فراگیر در قبال سوریه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر استقبال دوحه از راهکار فراگیر در قبال سوریه به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزیر امور خارجه قطر شامگاه پنجشنبه گفت که این کشور با سوریه هیچ مشکلی ندارد و خواستار حل سیاسی بحران این کشور است.
شبکه خبری الجزیره پنجشنبه شب گزارش داد که شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی که در نشست خبری مشترک با «کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه در دوحه سخن می‌گفت، افزود: «مواضعی علیه سوریه نداریم اما مشکل ما با رژیمی است که بر آن حکمرانی می‌کند.»
وی همچنین گفت: «قطر بر حمایت از تمامی تلاش‌ها برای دستیابی به یک راه حل دائمی و فراگیر برای بحران سوریه تاکید می‌کند.»
گفتنی است این موضع گیری قطر در حالی است که سامح شکری وزیر خارجه مصر پس از یک دهه برای اولین بار به دمشق طی ماه‌های گذشته سفر کرد و پیش از آن نیز هیئتی از اتحادیه بین‌المجالس عربی شامل شماری از رؤسای مجالس کشورهای عربی برای اعلام هم‌بستگی با سوریه به پایتخت سوریه رفت.
قطر تاکنون بارها بر موضع منفی خود در قبال بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تأکید کرده است.
این اظهارنظر در حالی مطرح می‌شود که کشورهای عربی به دمشق روی آورده‌اند و بشار اسد با بسیاری از رهبران عربی پس از زلزله اخیر در سوریه گفتگو داشته و کمک‌هایی هم از سوی کشورهای عربی برای زلزله زدگان سوری ارسال شده است. امیدوارم از خبر استقبال دوحه از راهکار فراگیر در قبال سوریه راضی بوده باشید.

استقبال دوحه از راهکار فراگیر در قبال سوریه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۹ ۰۲:۳۶:۴۳