استقبال حماس از وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر استقبال حماس از وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت که در جریان رأی‌گیری امروز وتو شد، شامل جزئیاتی گمراه کننده و همسو با اهداف رژیم صهیونیستی بود که به آن امکان ادامه تجاوزات خود علیه غزه را می‌داد و موجب سرپوش نهادن بر نسل‌کشی این رژیم علیه مردم فلسطین در نوار غزه می‌شد و در آن بر توقف فوری جنگ در غزه تاکید نشده بود.
این جنبش تاکید کرد که ما از موضع روسیه، چین و الجزایر که با این قطعنامه جانبدارانه از جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی مخالفت کردند و بر خواسته انسانی و مبرم یعنی توقف جنگ و نسل‌کشی مردم غزه پس از گذشت بیش از ۵ ماه تحت حمایت‌های همه جانبه نظامی و سیاسی دولت بایدن و قتل و کشتار ده‌ها هزار زن و کودک و غیرنظامی فلسطینی تاکید کردند، تقدیر می‌کنیم.
روز گذشته نیز کشورهای مصر، عربستان، اردن، قطر، امارات و فلسطین در پایان نشست مشترک خود در قاهره پایتخت مصر بر ضرورت تحقق آتش بس فوری و فراگیر در نوار غزه و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه تاکید کردند.
در بیانیه مشترک این ۶ کشور عربی که وزارت خارجه مصر آن را در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس منتشر نمود اعلام کردند: جمهوری عربی مصر میزبان نشست مشترک وزرای خارجه کشورهای مصر، عربستان سعودی، اردن، قطر، امارات متحده عربی و دبیرکل سازمان آزادی بخش فلسطین بوده و طی آن رویکردهای حاضرین در خصوص تحولات مساله فلسطین و پیامدهای فاجعه‌بار جنگ اسرائیل علیه نوار غزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: مشارکت کنندگان در این نشست بر اولویت تحقق آتش بس فوری و فراگیر در نوار غزه و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه تاکید کردند، علاوه بر آن حاضرین مخالفت خود با هر گونه تلاش برای اخراج فلسطینیان از سرزمین‌هایشان یا حل و فصل مساله فلسطین را اعلام داشته و تاکید کردند اسرائیل باید تمام اقدامات یکجانبه خود که نابود کننده فرصت‌های دستیابی به صلح عادلانه است را متوقف نماید.
شب گذشته هم وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۹ کشتار و جنایت دیگر را در این باریکه مرتکب شده است. این وزارتخانه افزود در این حملات ۸۲ فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.
شمار کلی شهدای جنگ در غزه از هفتم اکتبر گذشته به ۳۲۰۷۰ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۴۲۹۸ نفر افزایش یافته است.
۷۳ درصد مجموع شهدا زن و کودک هستند.
در تحولی دیگر، گردان‌های مجاهدین اعلام کرد یک خودروی زرهی اسرائیلی را در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه با گلوله آر پی جی هدف قرار داده است.
تیپ‌های ناصر صلاح الدین اعلام کرد نیروها و ادوات جنگی اشغالگران اسرائیلی را در غرب غزه با گلوله‌های خمپاره درهم کوبیده است.
گردان‌های شهدای الاقصی هم تاکید کرد که در منطقه القراره در خان یونس وارد درگیری‌های بسیار شدیدی با نیروهای اشغالگر اسرائیلی شده و خودروهای زرهی آن‌ها را با تیربار و گلوله‌های آر پی جی هدف قرار داده است. امیدوارم از خبر استقبال حماس از وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت راضی بوده باشید.

استقبال حماس از وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۳ ۰۲:۴۰:۳۱