استفاده از نورهای خیره‌کننده و لامپ‌های زنون ممنوع
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر استفاده از نورهای خیره‌کننده و لامپ‌های زنون ممنوع
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرهنگ «محمد صادقی» پنج شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مأموریت‌های پلیس راهور و با توجه به افزایش تردد وسایل نقلیه با چراغ‌های زنون و خیره کننده و یا دارای نقص در سامانه روشنایی، با اجرای طرح‌های کنترلی، شناسایی و برخورد با تخلفات رانندگی در سطح معابر شهری استان بوشهر، پلیس راهور استان در مجموع ۹ ماه، تعداد چهار هزار و۹۶۹ وسیله نقلیه دارای چراغ‌های زنون و خیره کننده و همچنین تعداد هشت هزار و ۶۴۲ دستگاه وسیله نقلیه به علت نداشتن و یا نقص در سامانه روشنایی شناسایی و توسط همکاران اعمال قانون شدند.
رئیس پلیس راهور استان بوشهر در افزود: با استناد به موادی از قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و همچنین آئین نامه مربوطه، مالکان و رانندگان خودروها به دلیل تأمین روشنایی در سطح معابر نباید که از نورهای خیره کننده استفاده کنند و در صورت نقص در سامانه روشنایی، راننده مسئولیت دارد و باید در کوتاه‌ترین زمان این نقیصه را مرتفع کند و از هر گونه تأخیر در رؤیت برای خود و دیگران در رانندگی اجتناب کنند.
رئیس پلیس راهور استان بوشهر همه شهروندان را ملزم به اجرای قانون و مقررات رانندگی دانست و بر رعایت حقوق شهروندی در ترافیک تاکید کرد. امیدوارم از خبر استفاده از نورهای خیره‌کننده و لامپ‌های زنون ممنوع
است
راضی بوده باشید.

استفاده از نورهای خیره‌کننده و لامپ‌های زنون ممنوع
است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۵ ۰۲:۴۰:۳۰