استعفای نماینده ویژه سازمان ملل در امور سودان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر استعفای نماینده ویژه سازمان ملل در امور سودان به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از وبگاه سودان تریبون، «فولکر پرتز» رئیس هیأت اعزامی سازمان ملل متحد به سودان برای حمایت از وضعیت گذار در سودان (یونیتامس) روز چهارشنبه پس از ارائه آخرین گزارش خود از وضعیت سودان به شورای امنیت، استعفای خود را پس از یک دوره تنش با فرماندهان نظامی در خرطوم اعلام کرد.
در همین ارتباط، ژنرال عبدالفتح البرهان، فرمانده ارتش سودان، ماه گذشته نماینده سازمان ملل در این کشور را به تشدید درگیری بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع شبه نظامی به رهبری ژنرال محمد داگالو متهم کرد.
نماینده اعزامی سازمان ملل در امور سودان در آخرین جلسه توجیهی خود در شورای امنیت، هشدار داد که هیچ نشانه‌ای از فروکش شدن جنگ در سودان وجود ندارد در حالی که به نظر می‌رسد هیچیک از طرفین نمی‌توانند به پیروزی نظامی قاطع نزدیک شوند.
پرتز اضافه کرد: آنچه به عنوان درگیری میان دو تشکیلات نظامی آغاز شد، می‌تواند به یک جنگ داخلی تمام عیار مبدل شود.
استعفای نماینده سازمان ملل سه ماه پس از آن صورت می‌گیرد که دولت سودان او را به عنوان عنصر نامطلوب اعلام کرد.
کناره‌گیری پرتس در شرایطی است که نیروی پشتیبانی سریع سودان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش در ۴۸ ساعت گذشته ۱۰۴ نفر را کشته و صدها نفر را مجروح کرده است. امیدوارم از خبر استعفای نماینده ویژه سازمان ملل در امور سودان راضی بوده باشید.

استعفای نماینده ویژه سازمان ملل در امور سودان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۴ ۰۲:۳۷:۱۶