استان یزد کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر استان یزد کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، مجید دهقانی زاده اظهار داشت: بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، استان یزد با نرخ بیکاری ۲.۹ توانست کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت کند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به کاهش ۰.۹ درصدی نرخ بیکاری مردان نسبت به فصل قبل، گفت: در دوفصل ابتدایی سال ۱۴۰۲، استان یزد پایین ترین نرخ بیکاری مردان را در بین استان‌های کشور داشته است.
دهقانی‌زاده گفت: این کاهش نشان از رونق بازار کار در استان بر اساس سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم و سرمایه گذاری‌های انجام شده و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و فعال کردن واحدهای تولیدی و معدنی راکد در استان طی دو سال اخیر بوده است.
دبیر کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با ابراز خرسندی از کاهش نرخ بیکاری زنان در فصل تابستان گفت: در این شاخص نیز با کاهش ۱.۹ درصدی نسبت به فصل بهار به عدد ۱۸.۴ رسیده‌ایم.
دهقانی‌زاده با بیان اینکه استان یزد جزو چهار استان دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور است، اظهار کرد: این نرخ در مقایسه با میانگین کشور یعنی ۷.۹ درصد به میزان ۱.۶ درصد کمتر است.
وی با تاکید بر اینکه سیاست اصلی استان در حوزه اشتغال، ایجاد اشتغال بومی است، بیان کرد: تیم مدیریتی استان در تلاش برای ایجاد شغل‌های مناسب دانش‌آموختگان و بانوان استان بوده چرا که احساس می‌کنیم هنوز به جایگاه مناسب در این حوزه نرسیده‌ایم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه نرخ‌های بیکاری به صورت فصلی، پایدار نیستند و ممکن است در فصول مختلف دچار تغییرات شوند، تصریح کرد: اجرای سند آمایش استان و برنامه تحولی یزدِنوین می‌تواند منجر به تغییر ریل اقتصادی و تعادل در بازار کار استان شود. امیدوارم از خبر استان یزد کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت
کرد
راضی بوده باشید.

استان یزد کمترین نرخ بیکاری مردان در کشور را به نام خود ثبت
کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۷ ۰۲:۴۰:۰۵