اساس مدارس معارف بر تربیت دانشمندان مؤمن و انقلابی بنا شده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اساس مدارس معارف بر تربیت دانشمندان مؤمن و انقلابی بنا شده
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه معارف اسلامی یزد با اشاره به اینکه مدارس معارف اسلامی، می توانند خلأیی که در سایر مدارس در حوزه تربیت دینی وجود دارد را جبران کند، اظهار داشت: اساس این مدارس بر این بنا شده که دانش آموزانی در آن تربیت شوند که دانشمند و عالم، مومن و معتقد و در مسیر انقلاب و ولایت باشند.
وی عنوان کرد: دانش آموزان این مدارس باید پرچمدار حرکت به سمت خوبی‌ها باشند و معلمان خوبی برای نسل آینده بار بیایند و این آرزویی است که از ۳۰ سال پیش که این مدارس تاسیس شد، در دل داشته ایم.
ناصری عنوان کرد: خوشبختانه در طول این سه دهه، افراد ارزشمند و اثرگذاری تربیت شده اند که در جامعه امروز دارای اثر وجودی هستند و امیدواریم این نسل نیز در این مدارس همین مسیر را طی کنند.
امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستور داریم تا هر کار خود را با «بسم الله» شروع کنیم، افزود: این واژه از رموز بسیاری برخوردار است که از بسیاری از آنها مطلع نیستیم.
ناصری بیان کرد: بسم الله الرحمن الرحیم باید ورد زبان همه ما باشد زیرا این آیه به معنای آن است که انسان را در پناه خدا قرار داده است و این در تک تک حروف و کلمات این آیه مستتر است.
وی با بیان اینکه مبتکر همه علوم و همه رشته های علمی حضرت علی(ع) و تکمیل کننده آن، امام صادق(ع) و امام باقر(ع) هستند، اظهار داشت: هر علمی که امروز در دنیا وجود دارد، نشر آن مرهون صادق(ع) و امام باقر(ع) است.
ناصری بیان کرد: مسلمانان پیشتازان علم و دانش هستند اما دشمنان اسلام اجازه ندادند مسلمین در علوم مختلف پیشرفت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به پیشینه و سابقه علوم و نشر آن توسط صادق(ع) و امام باقر(ع) پرداخت و اظهار داشت: قرآن مربوط به یک نسل و دو نسل نیست بلکه مربوط به همه نسل های عالم است و دانشمند و بی سواد، پزشک و عالم و هرکس به نحوی باید از آن بهره ببرند و این بهره‌گیری به واسطه علومی است که ائمه ما نشر داده اند.
ناصری با بیان اینکه امام خمینی(ره) نیز ادامه دهنده راه ائمه اطهار(ع) بود، افزود: امام با قرآن و علوم مختلف مأنوس بود و هر سه روز یک بار قرآن را ختم می کرد و وقتی با کلام خدا ارتباط می گرفت، حالات روحی ویژه ای پیدا می کرد.
امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیه ای از سوره زمر عنوان کرد: خدا به پیامبر خود دستور داده که به بندگانم بشارت دهید، بندگانی که صحبت‌ها را می شنوند و بهترین آن را انتخاب می کنند که این نشان دهنده اهمیت تفکر و تعقل است.
وی خطاب به دانش آموزان تاکید کرد: در زندگی خود تفکر و تعقل را فراموش نکنید زیرا تفکر و تعقل، امید و انگیزه ایجاد می کند.
ناصری ادامه داد: نسنجیده سخن نگویید و هر سخنی را بدون تحقیق نپذیرید و با تفکر و تعقل به قول‌های دیگران پاسخ دهید زیرا کسی که تفکر نداشته باشد، دنیا و آخرت خود را به جهنم تبدیل می کند. امیدوارم از خبر اساس مدارس معارف بر تربیت دانشمندان مؤمن و انقلابی بنا شده
است
راضی بوده باشید.

اساس مدارس معارف بر تربیت دانشمندان مؤمن و انقلابی بنا شده
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۵ ۰۲:۳۹:۱۲