از گلایه دیر رسیدن دارو تا اشک دلتنگی یک زائر برای دیدار با
رهبری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از گلایه دیر رسیدن دارو تا اشک دلتنگی یک زائر برای دیدار با
رهبری
به گزارش خبرنگار سایت احکام، به رسم هر روز گروهی از مسئولان سازمان حج و زیارت همراه با حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب برای بازدید از یکی از هتل های مکه و بررسی چگونگی خدمات رسانی به زائران ایرانی ، راهی هتل الایام ایلیت شدند.
هتلی که به گفته مدیرانش پرجمعیت ترین محل اسکان زائران ایرانی است و ۳۴۹۰ زائر از ۱۳ استان کشور در آن اقامت دارند. این هتل نو و اولین سالی است که مورد استفاده حجاج قرار می گیرد و طبیعی است به واسطه نوساز بودن مشکلات و کمبودهایی هم داشته باشد.
درمانگاه که در طبقه همکف قرار دارد اولین جایی است که مورد بازدید سرپرست حجاج ایرانی و همراهان قرار گرفت. خانم میانسالی که مقابل آن ایستاده بود خود را به حجت الاسلام والمسلمین نواب رساند و گلایه ایش را مطرح کرد. او گفت به علت اسپاسم و دردهای عضلانی برای تزریق آمپول شل کننده عضلات مراجعه کرده اما بعد از چند بار پیگیری هنوز موفق به تامین آن نشده اند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از پزشک درمانگاه در این مورد سوال کرد که دکتر کاظمی توضیح داد درخواست دارو را به مرکز پزشکی داده است اما تا به درمانگاه برسد زمان می برد.
سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت بلافاصله در تماس تلفنی با دکتر مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت موضوع را جویا شد و تاکید کرد که هرچه سریعتر مشکل کمبود داروی این درمانگاه برطرف شود.

بدنبال پیگیری مشکل این خانم میانسال، رضا ذاکری جانبازی که به دلیل ناراحتی تنفسی باید اسپری خاص مصرف کند جلو می آید. او هم از دیر رسیدن دارو گلایه می کند. سرپرست حجاج ایرانی که شنونده خوبی برای مشکلات و درد و دل های زائران است به او توضیحاتی می دهد و از پزشک مجموعه می خواهد که حتما موضوع تاخیر در رسیدن داروهای مورد نیاز بیماران را پیگیری کند تا مشکل حل شود.
همزمان با گفتگوی چند تن از زائران با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سیدعباس حسینی هم در گوشه دیگر سالن شنونده نظرات و اشکال‌های زائران است که البته برخی نیز انصاف را رعایت کرده و از خدمات ارائه شده تشکر و قدردانی می کنند. برای مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت رسیدگی به کاستی های خدمات برای زائران مهم است و ارائه خدمات مناسب را وظیفه مجموعه خود می دانند.
در مسیر حرکت برای بازدید از رستوران هتل، رضا اسماعیلی که از دهاقان اصفهان اعزام شده است در گفتگو با سرپرست حجاج ایرانی از فشار پایین آب در طبقه هشتم هتل گلایه می کند. حجت الاسلام والمسلمین نواب از مدیر مجموعه می خواهد که هر چه سریعتر این مشکل را بررسی و رفع کند. او هم عنوان می کند که به دلیل نوساز بودن هتل ،مشکلاتی از این قبیل وجود دارد که درحال برطرف شدن است.
در رستوران، زائران از کیفیت غذا و نحوه پذیرایی و خدماتی که ارائه می شود ابراز رضایت می کنند. در کنار رستورانی که بانوان مشغول صرف غذا هستند محلی هم برای پاسخ به سوالات شرعی در نظر گرفته شده است. دلیل انتخاب این محل هم در دسترس بودن برای بانوان است تا بتوانند سوالاتشان را از معینه ها بپرسند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب ضمن تشکر از معینه مستقر در این محل در خصوص میزان مراجعات و ساعت حضور و پاسخگویی می پرسد. وی از روند کار ابراز رضایت نمود اما گفت تعداد معینه ها باید بیشتر شود. پیش از او بانویی نیز که سالهای قبل به عنوان دستیار زن به حج اعزام شده بود به همین مشکل اشاره کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت توضیح داد که در شرایط امسال با نیازسنجی کارشناسان که انجام شده برابر نیاز متعادل خادم و کارگزار اعزام شده است و اگر بعثه و سازمان حج بخواهند تعداد عوامل اجرایی و خادمان فرهنگی اعزامی به عربستان را بیشتر کنند باید از تعداد زائران بکاهند چرا که سهمیه ایران محدود و مشخص است. درحالیکه اولویت با اعزام زائر است و تلاش شده است از یاوران حجاج و افراد متخصص و علاقمند به خدمت به زائران در کاروان ها برای کمک به آنها استفاده شود.
هنگام ورود به نمازخانه گروهی از زائران که از زیارت دوره برگشته و نماز را خوانده بودند دعای فرج امام زمان(عج) را قرائت و برای سلامتی مقام معظم رهبری و سربلندی نظام اسلامی دعا کردند.

با پایان دعا خانم میانسالی که بغض راه گلویش را بسته بود به سمت نماینده ولی فقیه آمد و با چشمانی اشک بار از ایشان خواست سلامش را به مقام معظم رهبری برساند. او که برای دیدار مقام معظم رهبری بی تابی می کرد تا جلوی آسانسورنیز همراه حجت الاسلام والمسلمین نواب آمد و بازهم در خواستش را تکرار کرد و در حالی که همچنان اشک می ریخت، با صدای آهسته برای سلامتی رهبر معظم انقلاب دعا کرد.
درخواست یکی از بانوان اصفهانی از نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کمی متفاوت و جالب بود. او از حجت الاسلام والمسلمین نواب خواست زمان پرواز برگشتش به ایران را روز باشد چرا که نمی خواهد فرزندانش شب به استقبالش بیایند و به زحمت بیافتند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب درجمع نمازگزاران این هتل به آنها توصیه کرد که برای فرزندانشان دعا کنند و دعای پدر و مادر برای فرزندان در کلام امام سجاد(ع) را در مسجدالحرام بارها بخوانند.
وی همچنین از زائران خانه خدا خواست برای همه آنهایی که التماس دعا داشته اند و به هر دلیلی نتوانسته اند به این سفر بیایند دعا کنند و پدرها و مادرها را هم از دعای خیرشان بی بهره نگذارند. امیدوارم از خبر از گلایه دیر رسیدن دارو تا اشک دلتنگی یک زائر برای دیدار با
رهبری
راضی بوده باشید.

از گلایه دیر رسیدن دارو تا اشک دلتنگی یک زائر برای دیدار با
رهبری  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۴:۱۸