از گروه نظامی واگنر «شورشی» علیه پوتین چه می‌دانید؟

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از گروه نظامی واگنر «شورشی» علیه پوتین چه می‌دانید؟ به گزارش سوالات شرعی و احکام، گروه واگنر یا ارتش خصوصی واگنر یک گروه شبه نظامی یا شرکت نظامی خصوصی با وابستگی غیر مستقیم به ارتش روسیه است که با استخدام داوطلب در جنگ‌های نیابتی مشارکت می‌کند. مشارکت در جنگ علیه تروریست‌های تحت حمایت غرب در سوریه، عملیات نظامی در منطقه استقلال یافته دونباس و عملیات نظامی روسیه در اوکراین از جمله فعالیت‌های این گروه است.
گفته می‌شود که ده‌ها هزار نیرو برای روسیه در اوکراین می‌جنگند. بیشتر این افراد زیر نظر سازمانی به نام “گروه واگنر” فعالیت می‌کنند که به نوعی ارتش پنهان روسیه در عملیات‌های نظامی روسیه محسوب می‌شود.
ارتش خصوصی واگنر شرکتی خصوصی است که وابستگی غیر مستقیم به ارتش روسیه دارد و از طریق استخدام داوطلبین در جنگ‌های نیابتی مشارکت می‌کند.
این مجموعه شبه نظامی خصوص از سوی کشورهای غربی تحریم شده و رسانه‌های طرفدار غرب آنان را متهم به ارتکاب جنایت‌های سازمان یافته به نفع روسیه می‌کنند.
اخیراً اختلافاتی میان رئیس این گروه با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه پدید آمده که موضوع آن در خصوص تحولات جنگ اوکراین است.
ارتش روسیه این گروه را به فروش اطلاعات جنگی به ارتش اوکراین متهم کرده است. فرمانده واگنر مدعی است که ارتش، پوتین را با اخبار غلط درباره پیشرفت‌های جنگی در اوکراین گمراه کرده است.
اخباری که از ساعتی پیش درباره بروز تنش میان این گروه و ارتش روسیه منتشر شده حاکی از بالا گرفتن درگیری‌ها است.
گرچه برخی تحلیل‌گران از احتمال بروز چیزی شبیه کودتا در روسیه سخن می‌گویند اما پوتین اعلام کرده که اوضاع را زیر نظر دارد. امیدوارم از خبر از گروه نظامی واگنر «شورشی» علیه پوتین چه می‌دانید؟ راضی بوده باشید.

از گروه نظامی واگنر «شورشی» علیه پوتین چه می‌دانید؟  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۴ ۰۲:۴۴:۳۰