از سکوت مصلحتی تا وضع تحریم/ تحریم‌های جدید آمریکا علیه
واگنر!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از سکوت مصلحتی تا وضع تحریم/ تحریم‌های جدید آمریکا علیه
واگنر!
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزارت خزانه‌داری آمریکا چند نهاد مرتبط با گروه شبه‌نظامی روسی واگنر را که یک گروه نظامی خصوصی است، تحریم کرد.
پایگاه خبری الجزیره شامگاه سه‌شنبه با اعلام این مطلب گزارش داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۴ نهاد مرتبط با گروه واگنر روسیه را در چند کشور مختلف تحریم کرده است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا تصریح کرد که این تحریم‌ها چند نهاد در کشورهای آفریقای مرکزی، امارات، روسیه و مالی را شامل می‌شود که در مبادلات غیرقانونی برای تأمین منابع مالی گروه واگنر مشارکت داشته‌اند.
این بیانیه ادعا می‌کند: «به فشار بر منابع مالی گروه واگنر ادامه خواهیم داد تا از گسترش آن و افزایش اعمال خشونت‌آمیز در آفریقا، اوکراین و هر مکان دیگری بکاهیم.»
وزارت خارجه آمریکا هم شب گذشته اعلام کرده بود که این کشور تاکنون اقداماتی را علیه گروه واگنر اتخاذ کرده و به این اقدامات ادامه خواهد داد.
ناظران سیاسی بر این باورند این تحریم‌ها در شرایطی وضع می‌شود که وقتی گروه واگنر در چند روز پیش، شورشی مسلحانه را علیه دولت روسیه آغاز کرد، دولت آمریکا اعلام کرد که موقتاً اتخاذ تصمیمات تحریمی علیه گروه واگنر و منابع مالی آن را متوقف می‌کند، اما پس از عقب‌نشینی این نیروها به مواضع خود با وساطت رئیس‌جمهور بلاروس، تصمیم آمریکا تغییر کرد.
از سوی دیگر، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس ساعاتی قبل اعلام کرد که «یوگنی پریگوژین» رئیس گروه شبه‌نظامی واگنر امروز (سه‌شنبه) وارد بلاروس شده است. امیدوارم از خبر از سکوت مصلحتی تا وضع تحریم/ تحریم‌های جدید آمریکا علیه
واگنر!
راضی بوده باشید.

از سکوت مصلحتی تا وضع تحریم/ تحریم‌های جدید آمریکا علیه
واگنر!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۸ ۰۲:۴۰:۲۰