از ترس جنگ در شمال و جنوب، شب‌ها قرص خواب می خورم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از ترس جنگ در شمال و جنوب، شب‌ها قرص خواب می خورم به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، یک رسانه عبری زبان به نقل از «آریه درعی»، رئیس حزب راستگرای شاس رژیم صهیونیستی به شدت از ناامنی در فلسطین اشغالی انتقاد کرد.
«آریه درعی» در این ارتباط گفته است که «وضعیت امنیتی جنوب و شمال خواب را از چشمانم می‌گیرد، متأسفانه برای خواب شبانه شروع به استفاده از قرص‌های خواب کردم، چون با این نگرانی نمی‌توانم بخوابم.»
همزمان «النا والتونن»، وزیر امور خارجه فننلاند در سخنانی با انتقاد از ادامه جنگ در غزه تاکید کرد که زمان دفاع از خود برای «اسرائیل» به پایان رسیده است.
وزیر امور خارجه فنلاند گفت که جنگ در غزه بس است و جمعیت غیرنظامی غزه به دلایل بشردوستانه نیاز به آتش بس فوری دارند.
انتقادات در اروپا و آمریکا علیه رژیم صهیونیستی به دلیل ادامه جنگ در غزه بالا گرفته است و سناتور «برنی سندرز»، نماینده ایالت ورمنونت آمریکا در مجلس سنای این کشور در صحن مجلس سنا همدستی ایالات متحده در فاجعه انسانی غزه را محکوم کند.
سندرز، وضعیت غزه را نتیجه عملکرد کابینه راست افراطی اسرائیل و نخست وزیر آن «بنیامین نتانیاهو» دانست و گفت: «دولت دست راستی نتانیاهو در کنار بمباران‌های بی رویه خود، مردم فلسطین را با گرسنگی عمدی می‌کشد.»
به گفته سندرز، اسرائیل محدودیت‌های طاقت فرسایی را علیه مردم غزه اعمال می‌کند و این محدودیت‌ها مانع از ارسال کمک‌های بشردوستانه ضروری می‌شود که البته همه اینها غیرقابل قبول است.
سناتور سندرز همچنین افزود که صبر ما در برابر وضعیت غیر انسانی غزه در حال اتمام هستیم زیرا با یکی از شدیدترین فجایع انسانی در تاریخ معاصر روبرو هستیم.
سخنرانی برنی سندرز در سنا در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی به بمباران بیشتر نوار غزه ادامه می‌دهد و تقریباً کل جمعیت آواره و در معرض خطر قحطی هستند و البته کودکان فلسطینی با بیشترین بحران در غزه مواجه هستند.
روز گذشته نیز ۱۶ عضو برجسته حقوق بشر در سنای آمریکا خواستار توقف فوری انتقال تسلیحات به تل آویو شدند، اما این درخواست رأی کافی را در سنای آمریکا بدست نیارود.
یک مسئول فرانسوی هم روز گذشته اعلام کرد که پاریس مخالف هرگونه تهدید علیه تمامیت ارضی غزه است.
روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از یک مسئول فرانسوی تاکید کرد که ما مخالف هرگونه اقدام و تلاشی هستیم که به تهدید تمامیت ارضی غزه یا کاهش مساحت آن منجر شود.
در شرایطی که کابینه جنگ نتانیاهو زیر فشار داخلی و خارجی به خاطر نسل کشی در غزه است؛ انتقادات از کابینه کنونی رژیم صهیونیستی به خاطر شکست در آزادی اسرای صهیونیست افزایش یافته و این روزها، سرزمین‌های اشغالی صحنه تظاهرات علیه کابینه است.
دیشب نیز خانواده‌های اسرای اسرائیلی مجدداً در تل آویو دست به تظاهرات زده و خیابان ایالون را بسته و خواستار اقدام فوری برای آزادی اسرا در غزه شدند.
از سوی دیگر نمرود شفر مسئول سابق دایره برنامه ریزی در ارتش رژیم صهیونیستی گفت: در حالی که دهها اسیر اسرائیلی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند، نتانیاهو مواضع نادرستی با هدف کارشکنی از توافق تبادل اتخاذ کرده است.
وی افزود: نتانیاهو به جای اینکه نگران جان اسیران باشد نگران آینده سیاسی خود است. آیزنکوت و گانتز با اقدامات جنون آمیز همراهی نمی‌کنند. امیدوارم از خبر از ترس جنگ در شمال و جنوب، شب‌ها قرص خواب می خورم راضی بوده باشید.

از ترس جنگ در شمال و جنوب، شب‌ها قرص خواب می خورم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۶ ۰۲:۵۶:۴۴