از اولویت‌های دولت السودانی «خروج نظامیان آمریکا از عراق»
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از اولویت‌های دولت السودانی «خروج نظامیان آمریکا از عراق»
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز پنجشنبه در اظهاراتی اعلام کرد که یکی از برنامه‌های اصولی و جدی دولت السودانی، ادامه مذاکرات راهبردی با مقامات واشنگتن با هدف خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق است.
پایگاه خبری «المعلومه» عراق شامگاه پنجشنبه گزارش داد که «محمد الشمری» عضو کمیسیون دفاعی مجلس عراق با اشاره به عزم راسخ محمد شیاع السودانی، نخست وزیر کشور در تحقق استقلال کامل کشور و خروج نیروهای نظامی کشورهای خارجی از خاک عراق گفت: یکی از اولویت‌های اصولی السودانی در گفت‌وگوهای راهبردی با مقامات کاخ سفید، تحقق استقلال کامل عراق و ترک نیروهای آمریکایی از عراق است.
عضو کمیسیون امینت و دفاعی پارلمان عراق اضافه کرد: السودانی در ادامه تلاش‌های خود در تحقق حاکمیت کامل عراق در گفت‌وگوهای خود با مقامات واشنگتن پیشتر به «توافق مبنایی با آمریکایی‌ها برای ترک نظامیان این کشور از خاک عراق دست یافته است.»
الشمری تصریح کرد که کمیسیون دفاعی عراق مذاکرات کمیته‌های ذیربط عراقی با مقامات آمریکایی در تعیین سازوکار فرایند خروجی نیروهای آمریکایی از کشور را از نزدیک دنبال می‌کند.
گفتنی است «جاسم محمد جعفر» از سران ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق پیشتر خواستار تلاش دولت عراق در اجرایی کردن طرح پارلمانی مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از عراق شد و تأخیر در اجرای این طرح مصوب پارلمان را به زیان امنیت ملی عراق دانست. امیدوارم از خبر از اولویت‌های دولت السودانی «خروج نظامیان آمریکا از عراق»
است
راضی بوده باشید.

از اولویت‌های دولت السودانی «خروج نظامیان آمریکا از عراق»
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۸ ۰۲:۴۸:۱۸