از اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کردیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر از اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کردیم به گزارش سوالات شرعی و احکام، شبکه خبری «الجزیره» قطر شامگاه امروز (چهارشنبه) در پایگاه خبری خود نوشت که بنا بر اعلام «سیریل رامافوسا»، رییس جمهوری آفریقای جنوبی، این کشور علیه رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایت جنگی در نوار غزه، نزد دیوان کیفری بین المللی (ICC) شکایت کرده است.
بر پایه این گزارش، رییس جمهوری آفریقای جنوبی در یک کنفرانس مطبوعاتی در جریان سفر رسمی خود به شهر دوحه، پایتخت قطر، ضمن تاکید بر اینکه جنایت های جنگی در نوار غزه انجام می‌شود، عنوان کرد که این نوار به یک اردوگاه بازداشت تبدیل شده که در آن نسل کشی در حال وقوع است.
رامافوسا در این باره اظهار داشت: ما موضع خود در آفریقای جنوبی را کاملاً واضح اعلام کرده‌ایم و آن نیز این است که با عملیات های جاری مخالف هستیم به ویژه آنکه اکنون بیمارستان ها را هدف قرار می‌دهند، جایی که کودکان، زنان و زخمی ها مانند مگس می‌میرند و حفظ جان نیز چیزی است که دیگر وجود ندارد، کاملاً نادیده گرفته شده و کنار گذاشته می‌شود.
رییس جمهوری آفریقای جنوبی ضمن اعلام اینکه کشورش به همراه بسیاری از کشورهای جهان مناسب می‌دانند که اقدامات کنونی رژیم صهیونیستی به دیوان کیفری بین المللی ارجاع داده شود، بر لزوم برقراری آتش بس فوری برای نجات جان افراد بیشتر تاکید کرده و از کشورهای مختلف جهان نیز خواست بر این رژیم فشار بیاورند تا آنچه انجام می دهد را بی درنگ متوقف کند.
رامافوسا با اشاره به اینکه در جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه مبانی قانونی رعایت نمی شود جایی کودکان کشته می شوند، عنوان کرد: نصف ۱۱ هزار نفری که تاکنون در غزه جان خود را از دست دادند، کودک بودند و این یک مساله بی‌سابقه در تاریخ جهان است جایی که جهان شاهد این روش وحشتناکی است که در آن، نوزادان پس از بیرون آوردن از انکوباتور می‌میرند.
رییس جمهوری آفریقای جنوبی ضمن تاکید بر لزوم اینکه شورای امنیت سازمان ملل متحد آنچه در نوار غزه روی می‌دهد را پیگیری کند، خاطر نشان ساخت که به هیچ عنوان قابل قبول نیست افراد بی گناه بدین شکل کشته شوند، جایی که مجازات دسته جمعی در کار است و در نتیجه آن نیز، بسیاری از مردم می‌میرند.
این در حالی است که رامافوسا ۲۹ سایت احکام گذشته نیز در «اجلاس صلح قاهره ۲۰۲۳» در پایتخت اداری مصر برای بررسی تجاوزگری رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کاهش تنش در فلسطین اشغالی گفته بود: کشتار غیر نظامیان، محاصره تحمیلی علیه غزه و تصمیم برای کوچاندن اجباری ساکنان این منطقه را نمی‌پذیریم.
رییس جمهوری آفریقای جنوبی که کشورش ۱۵ آبان جاری نیز دیپلمات های خود در سرزمین های اشغالی را برای مشورت فرا خواند، همچنین عنوان کرده بود: خواهان آزادی گروگان‌ها (اسیران در بازداشت حماس)، رفع فوری محاصره غزه و بازگشایی گذرگاه ها برای ورود کمک های بشردوستانه هستیم.
رامافوسا در ادامه سخنان خود در این اجلاس بین المللی نیز تاکید کرده بود: ما خواهان برقراری آتش بس میان طرف های مختلف هستیم در حالی که تنها راه حل نیز همان پاسخ به انتظارات ملت فلسطین و برپایی کشور مستقل آنها است.
شایان ذکر است که ارتش رژیم صهیونیستی از دو هفته پیش یورش زمینی به نوار غزه را آغاز کرده در حالی که حملات مرگبار آن به این نوار در واکنش به عملیات غافلگیرانه گردان‌های شهید «عزالدین قسام»، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سرزمین های اشغالی تحت عنوان «طوفان الاقصی» نیز برای چهلمین روز پیاپی ادامه دارد. امیدوارم از خبر از اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کردیم راضی بوده باشید.

از اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کردیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۶ ۰۲:۴۱:۰۳