ازسرگیری راهپیمایی‌های بازگشت در نوار مرزی باریکه
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ازسرگیری راهپیمایی‌های بازگشت در نوار مرزی باریکه
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پایگاه خبری عبری زبان والا اعلام کرد که فعالان حماس از ازسرگیری راهپیمایی‌های بازگشت در امتداد نوار مرزی باریکه غزه خبر دادند.
منبع مذکور اشاره کرد که جنبش حماس خواستار حضور ده‌ها هزار فلسطینی در نوار مرزی غزه برای شرکت در این راهپیمایی‌ها شده است.
والا بیان کرد که در جریان راهپیمایی‌های بازگشت در مرز غزه از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ بارها نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفتند و در جریان این راهپیمایی‌ها در مجموع ۳۰۰ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۳۰ هزار نفر دیگر زخمی شدند.
از سوی دیگر،، باسم نعیم عضو کادر رهبری جنبش حماس در نوار غزه از اظهارات کارولین گینز وزیر توسعه و تعاون بلژیک در محکومیت تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین به ویژه کودکان فلسطینی تمجید کرد.
باسم نعیم تاکید کرد که اظهارات این وزیر بلژیکی کاملاً بیانگر واقعیت‌های موجود در اراضی اشغالی در سایه روی کار آمدن کابینه تندرو و راست‌گرای کنونی است که چندین گزارش بین‌المللی هم به آن اشاره کرده است.
وی اعلام کرد که واکنش تند سران رژیم اشغالگر صهیونیستی بیانگر ترس و نگرانی این رژیم از برملا شدن افسانه‌های دروغین آن طی دهه‌های گذشته و اصرار بر ادامه جنایات خود علیه ملت فلسطین دور از چشم جهانیان و رسانه‌های بین‌المللی است.
وی جامعه بین‌الملل را به اتخاذ اقدامات و تدابیر فوری برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تضمین بازخواست و مجازات سران این رژیم به سبب ارتکاب جنایت علیه ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین فراخواند.
لازم به ذکر است که هکارولین گینز دیروز جمعه در گفتگو با روزنامه محلی دی مورگن به قتل و کشتار کودکان فلسطینی به دست اشغالگران اسرائیلی، نابودی روستاهای فلسطینی و تخریب مدارس و مراکز احداث شده به کمک اتحادیه اروپا اشاره کرده و این جنایات را مورد انتقاد قرار داد. پایگاه اینترنتی روزنامه بلژیکی HLN تاکید کرد که این وزیر بلژیکی با وجود بحران دیپلماتیک ایجاد شده همچنان به موضع خود پایبند است و از آن عقب‌نشینی نکرده است.
این روزنامه به نقل از سخنگوی گینز اعلام کرده که به هیچ وجه از حرف‌های خود پشیمان نیست.
این وزیر بلژیکی همچنین تاکید کرد که کشورش از راه حل دو دولتی برای پایان دادن به نزاع در فلسطین حمایت می‌کند و مخالف هرگونه نقض حقوق بشر و دموکراسی در هر نقطه از جهان است.
روزنامه تایمز آف اسرائیل اعلام کرد که وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی ضمن محکومیت شدید اظهارات این وزیر بلژیکی، سفیر این کشور در تل آویو را هم احضار کرده و خواستار توضیح در این زمینه شده است. امیدوارم از خبر ازسرگیری راهپیمایی‌های بازگشت در نوار مرزی باریکه
غزه
راضی بوده باشید.

ازسرگیری راهپیمایی‌های بازگشت در نوار مرزی باریکه
غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۳ ۰۲:۳۹:۳۴