ارمنستان، جمهوری آذربایجان را به تنش مرزی متهم کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ارمنستان، جمهوری آذربایجان را به تنش مرزی متهم کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری الجزیره، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان امروز پنجشنبه در سخنانی نسبت به تحرکات تنش‌زای ارتش آذربایجان در مرز و منطقه قره باغ هشدار داد.
بر پایه این گزارش، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز پنجشنبه نسبت به احتمال بالای ایجاد تنش از سوی جمهوری آذربایجان در مرز و در منطقه قره باغ هشدار داد و از جامعه جهانی خواست با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه نسبت به احتمال وقوع آنچه که «انفجار جدیدی در منطقه قفقاز» خواند، بیانجامد، جلوگیری کنند.
نخست وزیر ارمنستان دولت علی‌اُف در آذربایجان را متهم به ادامه سیاست اشغال اراضی ارمنستان کرد و با هشدار به دولت آذربایجان گفت: آذربایجان به دنبال تهییج و تنش نظامی جدید در مناطق مرزی مشترک است.
پاشینیان بار دیگر از تمایل این کشور بر امضای توافقنامه صلح مشترک و از سرگیری روابط میان دو کشور تاکید کرد.
گفتنی است پیش‌تر مقامات ارمنستان در ایروان تائید کردند که این کشور هفته آینده میزبان رزمایش مشترک با نیروهای آمریکایی خواهد بود.
این اعلامیه یک روز پس از آن منتشر شد که ارمنستان از نیروهای حافظ صلح روسی در برقراری امنیت در تنها مسیری که ارمنستان را به منطقه قره باغ کوهستانی در آذربایجان متصل می‌کند، انتقاد کرد. روسیه اما این انتقاد ارمنستان را رد کرد.
اکنون وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده است که هدف مانورهای موسوم به «شریک عقاب ۲۰۲۳» افزایش سطح همکاری بین نیروهای ارمنستان و آمریکا در مأموریت‌های بین‌المللی حفظ صلح است.
این مانور قرار است از ۱۱ تا ۲۰ سپتامبر در مرکز آموزشی زار ارمنستان برگزار شود.
این در حالی است که هفته گذشته نیز «گونتر فلینگر»، رئیس کمیته اروپایی گسترش ناتو، با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی X(توئیتر سابق) از دولت ارمنستان خواست که به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بپیوندد.
وی همچنین خطاب به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: از ارمنستان حمایت کنید. امیدوارم از خبر ارمنستان، جمهوری آذربایجان را به تنش مرزی متهم کرد راضی بوده باشید.

ارمنستان، جمهوری آذربایجان را به تنش مرزی متهم کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۸ ۰۲:۳۷:۴۹