ارزیابی تاثیر شهادت فرزندان هنیه بر مذاکرات
فلسطینی‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ارزیابی تاثیر شهادت فرزندان هنیه بر مذاکرات
فلسطینی‌ها
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، رسانه‌های اسرائیلی به گمانه زنی درباره تأثیر شهادت اعضای خانواده «اسماعیل هنیه»، از رهبران ارشد حماس بر تحولات غزه پرداخته‌اند.
رسانه‌های عبری زبان گفته‌اند که فقدان پسران اسماعیل هنیه باعث تضعیف حماس یا تضعیف مواضع فلسطینی‌ها در مذاکرات نخواهد شد و نمی‌توان انتظار داشت شهادت سه فرزند هنیه تأثیری بر روند مذاکرات داشته باشد.
روز گذشته نیز وبسایت روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت در گزارشی با اشاره به فرسایشی شدن جنگ غزه اعلام کرده بود که حتی ترور پسران و نوه‌های اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس هم تصویر کلی جنگ را تغییر نمی‌دهد و واقعیت آن است که از بیش از ۶ ماه قبل تاکنون که جنگ شروع شده، شکست اسرائیل در آن با شدت بیشتری ادامه دارد.
درحالی که هزینه طولانی شدن جنگ غزه برای رژیم صهیونیستی در سطوح نظامی و اقتصادی و دیپلماتیک همچنان در حال افزایش است، صداهای اعتراض آمیزی از جبهه داخلی این رژیم بلند شده که خواستار پایان جنگ هستند.
«حاییم رامون» وزیر دادگستری پیشین رژیم اشغالگر روز گذشته در گفت و گو با روزنامه عبری معاریو اعلام کرد که جنگ با شکست استراتژیک اسرائیل پایان می‌یابد و اسرائیل به هیچیک از اهداف خود نرسید.
این وزیر سابق صهیونیست از «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد ارتش اسرائیل خواست که استعفا بدهد و برود.
در همین راستا «دانی نیومان» تحلیلگر شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به وضعیت آشفته جبهه شمالی فلسطین اشغالی در نتیجه حملات حزب‌الله اعلام کرد: این واقعیت که از ۶ ماه قبل ۱۰۰ هزار اسرائیلی از خانه‌های خود آواره شده‌اند به معنای آن است که (سید) حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله در نبرد اول از این جنگ پیروز شده است.
پیشتر شبکه الجزیره گزارش داده بود که در پی حمله رژیم صهیونیستی در غزه سه تن از فرزندان اسماعیل هنیه و شماری از نوه‌های وی به شهادت رسیدند.
منابع فلسطینی اسامی شهدا را «حازم، امیر و محمد» فرزندان رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کردند.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در واکنش به شهادت فرزندان و تعدادی از نوه‌هایش در حمله رژیم صهیونیستی گفت: خداوند را به خاطر این افتخاری که با شهادت سه فرزند و نوه‌هایم نصیب ما کرد، شکر می‌کنم.
هنیه در ادامه افزود: با این دردها و خون‌ها، ما برای ملت و مسأله فلسطین و امت خود امید، آینده و آزادی می‌آفرینیم.
همچنین حماس در بیانیه‌ای به جنایات اشغالگران و حمله‌های وحشیانه آنها واکنش نشان داد. در بیانیه جنبش حماس آمده است: دشمن گمان می‌کند می‌تواند که با بمباران‌های وحشیانه غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه دستاوردی برای چانه زنی در جریان مذاکرات پس از شکست مفتضحانه در تحقق اهدافش است، با این تصورات باطل راه به جایی نمی‌برد زیرا خون‌های پاک ریخته شده، فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها، ملت فلسطین و مقاومت را علیه دشمن غیور تر و مقاوم‌تر می‌کند و عزم مجاهدان را در این سرزمین برای بیرون راندن اشغالگران و نابودی این رژیم جزم‌تر می‌کند. امیدوارم از خبر ارزیابی تاثیر شهادت فرزندان هنیه بر مذاکرات
فلسطینی‌ها
راضی بوده باشید.

ارزیابی تاثیر شهادت فرزندان هنیه بر مذاکرات
فلسطینی‌ها  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۳۷:۲۰