اردوغان: وقتی که زمانش برسد ممکن است با بشار اسد دیدار
کنم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اردوغان: وقتی که زمانش برسد ممکن است با بشار اسد دیدار
کنم
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار خود با بشار اسد رئیس جمهور سوریه را بعید ندانست.
بر اساس این گزارش، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به سوالی در این خصوص گفت: ممکن است هنگامی که زمانش برسد با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کنیم.
وی همچنین افزود: در حال حاضر دیدارهای اطلاعاتی بین ما و سوریه در جریان است.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، پیش از این هم اعلام کرده بود که دستگاه امنیتی ترکیه در حال مذاکره با مقامات سوریه‌ای در دمشق است.
وی افزود که نتایج این مذاکرات نقشه راه آینده روابط دو کشور را ترسیم می‌کند.
با وجود این، اردوغان بار دیگر از احتمال اجرای عملیات نظامی در سوریه سخن گفت و از آمریکا و روسیه خواست که به تفاهمات سه‌جانبه درباره دور کردن شبه‌نظامیان کرد به فاصله ۳۰ کیلومتری مرز ترکیه عمل کنند.
او گفت که این شبه‌نظامیان همچنان در نزدیکی مرزهای ترکیه حضور دارند و در قامشلی آموزش نظامی می‌بینند و این خلاف تفاهمات سابق است.
اردوغان گفت که مبارزه با این گروه‌ها در سوریه فقط به نفع امنیت ملی ترکیه نیست بلکه به امنیت منطقه کمک می‌کند.
رئیس جمهور ترکیه درباره انتقال آوارگان سوریه‌ای به خاک این کشور در مناطق مرزی گفت: هدف ساخت صد هزار واحد مسکونی در ادلب در فاز اول و رساندن آن به ۲۵۰ هزار در فاز دوم است. هزینه ساخت این خانه‌ها را ترکیه تأمین می‌کند.آوارگان سوریه‌ای با آهنگی کند در حال انتقال به این خانه‌ها هستند. امیدوارم از خبر اردوغان: وقتی که زمانش برسد ممکن است با بشار اسد دیدار
کنم
راضی بوده باشید.

اردوغان: وقتی که زمانش برسد ممکن است با بشار اسد دیدار
کنم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۷ ۰۲:۴۰:۱۴