اردن: خواستار توقف دایمی جنگ وحشیانه علیه غزه هستیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اردن: خواستار توقف دایمی جنگ وحشیانه علیه غزه هستیم به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رسانه‌های عربی، وزیر خارجه اردن جمعه شب در سخنانی اعلام کرد که اردن همه تلاش‌های خود را برای ارسال کمک‌های دارویی و غذایی مورد نیاز مردم غزه را انجام می‌دهد.
الصفدی افزود: خواسته‌های ما کاملاً واضح است که عبارت است از توقف فوری این جنگ وحشیانه و ایجاد ساز و کاری برای ورود کمک‌ها به غزه به طور دایم و کافی و حمایت از غیرنظامیان.
وزیر خارجه اردن اضافه کرد: اردن مخالف تعامل با غزه پس از جنگ به شیوه‌ای جداگانه نسبت به دیگر مناطق فلسطینی است.
مقام اردنی تاکید کرد که به فشارهای خود برای فراهم کردن زمینه ورود کمک‌های غذایی و دارویی متناسب با نیازهای مردم غزه ادامه می‌دهیم.
در همین راستا، «ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت امورخارجه قطر نیز جمعه شب گفت: امیدواریم که روزهای آینده تلاش‌ها برای تمدید آتش‌بس و رسیدن به توقف جنگ بطور دایمی به ثمر بنشیند.
آتش‌بس چهار روزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح امروز جمعه (به وقت محلی) آغاز شد.
این آتش بس قرار بود روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰ به وقت محلی در غزه اجرایی شود که به دلیل آنچه مسایل فنی و لجستیک عنوان شده با یک روز تأخیر از امروز جمعه در غزه اجرایی شد.
مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین‌های اشغالی، در هفتم اکتبر (۱۵ سایت احکام) گذشته عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد. رژیم صهیونیستی مطابق معمول با قتل عام غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی به عملیات رزمندگان مقاومت پاسخ داد. این رژیم در نهایت، شکست در عملیات خود برای آزادسازی اسرایش را پذیرفت و تسلیم مقاومت شد. امیدوارم از خبر اردن: خواستار توقف دایمی جنگ وحشیانه علیه غزه هستیم راضی بوده باشید.

اردن: خواستار توقف دایمی جنگ وحشیانه علیه غزه هستیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۵ ۰۲:۳۷:۲۱