اردن حمله تروریستی به شاهچراغ را محکوم کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اردن حمله تروریستی به شاهچراغ را محکوم کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه اردن حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ را که به شهادت و زخمی شدن شماری از هموطنانمان منجر گردید، محکوم کرد.
بر اساس این گزارش، ایمن الصفدی در پیام تسلیتی به حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران، بر موضع اردن مبنی بر محکومیت کامل تمام اشکال تروریسم و خشونت تاکید کرد.
وزیر امور خارجه اردن همچنین ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای این حمله تروریستی برای مجروحان طلب شفای عاجل کرد.
گفتنی است که عصر روز چهارشنبه هفته گذشته، یک تروریست داعش با مبادرت به اقدام تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، تعدادی از هموطنان را شهید و زخمی کرد.
گروهک تکفیری- تروریستی داعش مسئولیت این حادثه را به عهده گرفت.
این گروهک تروریستی در بیانیه‌ای از طریق کانال‌های تلگرامی خود اعلام کرد که یک عضو این گروه به سمت زائران در حرم شاهچراغ (ع) در شهر شیراز تیراندازی کرده است.
پیشتر نیز، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد حمله تروریستی عصر چهارشنبه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) را محکوم کرده بود.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در این باره اعلام کرد: حمله به یک مکان مذهبی در ایران در واقع مستحق محکومیت است و ما همه اقدامات تروریستی را محکوم می‌کنیم.
در جریان این حمله تروریستی، یک تروریست مسلح داعش با ورود به حرم مطهر شاهچراغ در شیراز، زائران را به رگبار بست. بنا بر اعلام مقامات و گزارش‌های رسمی در این حمله تروریستی ۱۵ نفر به شهادت رسیدند و ۱۹ نفر نیز زخمی شدند. گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت حمله را بر عهده گرفت.
پیشتر نیز ترکیه، چین، روسیه، ونزوئلا، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، سوریه، عمان، امارات، عراق، هند و پاکستان حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) را محکوم و با مردم و دولت ایران ابراز همدردی و همبستگی کرده بودند. امیدوارم از خبر اردن حمله تروریستی به شاهچراغ را محکوم کرد راضی بوده باشید.

اردن حمله تروریستی به شاهچراغ را محکوم کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۲ ۰۲:۴۱:۰۰