اردبیل قابلیت مطرح شدن به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی را
دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اردبیل قابلیت مطرح شدن به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی را
دارد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سعد القدومی شامگاه یکشنبه با استقبال رضا قاسمیان؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل وارد اردبیل شد و در بازدید از مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیل با اشاره به ظرفیت‌های صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: اردبیل قابلیت مطرح شدن به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی را دارد که پیشنهاد می‌کنم پرونده ثبت جهانی آن آماده شود.
وی با بیان اینکه مشتاق آشنایی بیشتر با صنایع‌دستی، فرهنگ و هنر اردبیل هستم، گفت: فرهنگ دینی و ملی که در صنایع دستی اردبیل قابل مشاهده است که می‌توانند در بازارهای داخلی و خارجی توجه علاقمندان بسیاری را جلب کنند.

رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی ضمن تقدیر و تشکر از میهمان‌نوازی اردبیلی‌ها خاطرنشان کرد: تمام تجربیاتم از ظرفیت‌های این شهر را در سطح جهانی انتقال خواهم داد.
مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی وزیر میراث‌فرهنگی نیز در این بازدید با بیان اینکه اردبیل گهواره صنایع‌دستی کشور است، گفت: صنایع‌دستی اردبیل قدمت تاریخی دارد و در حال حاضر نیز محصولات تولید شده در اردبیل کاربردی هستند. امیدوارم از خبر اردبیل قابلیت مطرح شدن به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی را
دارد
راضی بوده باشید.

اردبیل قابلیت مطرح شدن به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی را
دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۲ ۰۲:۳۹:۵۷