ارتباط فشارخون بالا و ریسک بالاتر بروز مشکلات قلبی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ارتباط فشارخون بالا و ریسک بالاتر بروز مشکلات قلبی به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از ساینس دیلی، تجزیه و تحلیل داده‌های یک مطالعه طولانی مدت بر روی بیش از ۱۱۰۰۰ بزرگسال نشان می‌دهد بزرگسالانی که هم در حالت نشسته و هم در حالت دراز کشیده فشارخون بالایی داشتند در معرض خطر بالاتری از بیماری قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی یا مرگ زودرس در مقایسه با بزرگسالان بدون فشار خون بالا در حالت ایستاده و خوابیده بودند.
سیستم عصبی خودمختار فشار خون را در موقعیت‌های مختلف بدن تنظیم می‌کند. نویسندگان خاطرنشان کردند: با این حال، گرانش ممکن است باعث تجمع خون در هنگام نشستن یا ایستادن شود، و بدن گاهی اوقات قادر به تنظیم صحیح فشار خون در حالت دراز کشیدن، نشستن و ایستادن نیست.
«دوک جیائو»، سرپرست تیم تحقیق ار دانشگاه هاروارد، گفت: «اگر فشار خون فقط در حالتی که افراد به صورت عمودی اندازه‌گیری شود، و در حالت درازکشیده اندازه گیری نشود، ریسک بیماری قلبی عروقی به خوبی تشخیص داده نمی‌شود.»
برای بررسی وضعیت بدن، فشار خون و خطر سلامت قلب، محققان داده‌های سلامتی ۱۱۳۶۹ بزرگسال را بررسی کردند. داده‌های مربوط به فشار خون در حالت خوابیده و نشسته، جمع آوری شد. شرکت کنندگان در این تجزیه و تحلیل به طور متوسط بین ۲۵ تا ۲۸ سال، که شامل داده‌های بهداشتی جمع آوری شده از ۲۰۱۱-۲۰۱۳ است، تحت نظر بودند.
محققان دریافتند در مقایسه با شرکت کنندگانی که در حالت نشسته و خوابیده فشار خون بالا نداشتند، شرکت کنندگانی که در حالت نشسته و خوابیده فشار خون بالا داشتند، ۱.۶ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر قلب؛ ۱.۸۳ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به نارسایی قلبی؛ ۱.۸۶ برابر در معرض خطر سکته مغزی؛ و ۱.۴۳ برابر بیشتر در معرض مرگ زودرس کلی بودند و خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب ۲.۱۸ برابر بیشتر بود.
جیائو می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد افرادی که دارای عوامل خطر شناخته‌شده برای بیماری‌های قلبی و سکته هستند، ممکن است از چک کردن فشار خون خود در حالی که دراز می‌کشند، بهره ببرند.»
تلاش برای مدیریت فشار خون در طول زندگی روزمره ممکن است به کاهش فشار خون در هنگام خواب کمک کند. امیدوارم از خبر ارتباط فشارخون بالا و ریسک بالاتر بروز مشکلات قلبی راضی بوده باشید.

ارتباط فشارخون بالا و ریسک بالاتر بروز مشکلات قلبی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۲ ۰۲:۳۷:۱۱