اراضی بلااستفاده داخل محدوده‌های شهری تعیین تکلیف می
شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اراضی بلااستفاده داخل محدوده‌های شهری تعیین تکلیف می
شوند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید محسن حمزه‌لو عصر شنبه در دوازدهمین جلسه شورای تأمین مسکن آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: این اراضی در صورت عدم ساخت و ساز، جهت بهره‌برداری تغییر کاربری می‌شوند.
وی ادامه داد: در داخل شهر ارومیه حدود یک‌هزار هکتار زمین داریم که خالی بوده و به نوعی احتکار شده که این اراضی تعیین و تکلیف می‌شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تعیین تکلیف و ساماندهی این اراضی در راستای اجرای طرح‌های مسکن و ساماندهی توسعه شهری انجام می‌گیرد.
حمزه‌لو افزود: شناسایی واحدهای خالی از دیگر موارد مورد پیگیری است که برای جلوگیری از احتکار واحد مسکونی با جدیت اجرایی می‌شود تا بازار مسکن در آذربایجان‌غربی ساماندهی گردد.
وی گفت: بر اساس آمارهای سرشماری نفوس مسکن در سال ۱۳۹۵، حدود ۶۷ هزار واحد مسکونی خالی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲۵ هزار ۷۰۰ واحد مسکونی مربوط به شهر ارومیه است.
حمزه لو با اشاره به اینکه ساماندهی بنگاه‌های املاک از دیگر مسائل مورد توجه در ساماندهی بازار مسکن است و عملکرد مشاوران املاک تحت نظارت ناظران ویژه قرار می‌گیرد، اضافه کرد: ساماندهی مشاوران املاک طی روزهای آینده آغاز می‌شود و اقدامات لازم در خصوص بنگاه‌های فاقد پروانه اعمال خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی، گفت: ۳۴ هزار متقاضی واجد شرایط نهضت ملی مسکن در این استان وجود دارد و تاکنون برای ۳۰ هزار نفر تخصیص زمین صورت گرفته است.
حمزه‌لو با اشاره به افزایش تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن، افزود: تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن ۵۵۰ میلیون تومان شده و نرخ سود بانکی تسهیلات مسکن نیز از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافته است. امیدوارم از خبر اراضی بلااستفاده داخل محدوده‌های شهری تعیین تکلیف می
شوند
راضی بوده باشید.

اراضی بلااستفاده داخل محدوده‌های شهری تعیین تکلیف می
شوند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۹ ۰۲:۳۹:۲۵