ارادت خارگی‌ها به سالار شهیدان/ اهالی جزیره در کربلا موکب
می‌زنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ارادت خارگی‌ها به سالار شهیدان/ اهالی جزیره در کربلا موکب
می‌زنند
سوالات شرعی و احکام، گروه استان‌ها – حامد عربزاده؛ عشق و ارادت به اهل بیت علیه السلام در ایران اسلامی موج می‌زند و مردم در نقاط مختلف این کشور در عشق‌ورزی به اهل بیت به‌ویژه سرور و سالار شهیدان از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
مردم به اشکال مختلف عشق و ارادت خود به اهل بیت به‌ویژه سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را نشان می‌دهند که می‌توان به برپایی مراسم عزاداری در ماه‌های محرم و صفر اشاره کرد.
هرچند تاسوعا و عاشورا اوج عزاداری برای امام حسین و یاران باوفایش در نقاط مختلف است ولی پیاده‌روی اربعین جلوه دیگری دارد و هر یک از عاشقان خود را به طریقی به کربلا می‌رسانند.
طی سال‌های اخیر شاهد روند افزایشی حضور مردم نقاط مختلف در مراسم پیاده‌روی اربعین هستیم و تلاش می‌شود که زمینه برای حضور زائران در این برنامه فراهم شود.
موکب‌هایی از سوی مردم نقاط مختلف چه در داخل کشور و چه در کشور عراق برپا می‌شود تا زائران اربعین حسینی با کمترین دغدغه به پیاده‌روی بپردازند.
اهالی جزیره خارگ عشق و ارادت بالایی به اهل بیت به‌ویژه سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام دارند و با برپایی موکب در کربلا میزبان زائران خواهند بود.
اعزام موکب خارگی‌ها به کربلا
بخشدار ویژه در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام اظهار داشت: مردم جزیره خارگ در عشق و ارادت به اهل بیت زبانزد هستند و از گذشته‌های دور تاکنون و مراسم و برنامه‌های متنوعی در این ایام برگزار می‌کنند.
محمدرضا دشتی زاده بیان کرد: به منظور اعزام موکب عزیز زهرا حسین (ع) از جزیره خارگ به کربلای معلی تلاش‌ها و پیگیری‌های لازم به منظور هماهنگی مناسب صورت گرفته است.
وی افزود: جهانیان از برپایی باشکوه مراسم اربعین توسط ملت ایران و شیعیان متحیر هستند، موکب‌های عزاداری حسینی محوریت انتقال پیام راستین اهل بیت (ع) در جامعه هستند.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: انشاالله با حمایت و هم افزایی تمامی عزیزان در دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های نفتی مستقر در جزیره خارگ موکب عزیز زهرا حسین (ع) به زودی به کربلای معلی جهت خدمت رسانی به زائران اعزام خواهد شد.
وی ادامه داد: از همه ظرفیت‌ها برای همراهی با برنامه‌ها و فعالیت‌های ایام اربعین استفاده می‌شود و با هماهنگی مناسب شاهد برگزاری برنامه‌های باشکوهی در این ایام خواهیم بود.
برپایی موکب‌ها نشان از محبت به اهل بیت است
امام جمعه خارگ با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مراسم اربعین و اعزام گروه‌ها با کربلا اظهار داشت: موکب‌های امام حسین علیه السلام نشان از روحیه تعاون و محبت به اهل بیت در میان مردم است.
حجت الاسلام محمود کارگر با اشاره به اهمیت برپایی موکب برای میزبانی شایسته از زائران بیان کرد: موکب‌های امام حسین علیه السلام توانسته برای حفظ سنگرهای معنوی و تبدیل تهدیدها به فرصت در حوزه فکری و فرهنگی مؤثری باشد.
وی با اشاره به هماهنگی صورت گرفته برای اعزام موکب عزیز زهرا حسین (ع) به کربلای معلی پشتیبانی از اقدامات فاخر و ارزشمند موکب عزیز زهرا علیه السلام جزیره خارگ کمک به حفظ اعتقادات و فرهنگ غنی عاشورا است.
لزوم مشارکت در اعزام موکب خارگ
امام جمعه خارگ همراهی و تعامل برای اعزام موکب به کربلا را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: صنعت نیز در کنار مردم جزیره خارگ در اعزام موکب عزیز زهرا حسین (ع) به کربلای معلی مساعدت داشته باشد.
وی با اشاره به حادثه تروریستی شیراز اظهار داشت: این حرکت‌ها در جهت تضعیف اعتقادات و فرهنگ غنی اسلامی مردم ایران است و دشمنان ملت ایران می‌دانند که حرم مطهر امامزادگان محل رشد معنویت و فرهنگ بوده است.
وی افزود: اهداف دشمنان در این حمله تروریستی این است که بتوانند اراده ملی و دستاوردهای این روزهای نظام اسلامی را در جهان به حاشیه ببرند و نسبت به حرکت تمدن ساز اربعین ایجاد رعب داشته باشند. امیدوارم از خبر ارادت خارگی‌ها به سالار شهیدان/ اهالی جزیره در کربلا موکب
می‌زنند
راضی بوده باشید.

ارادت خارگی‌ها به سالار شهیدان/ اهالی جزیره در کربلا موکب
می‌زنند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۵ ۰۲:۳۸:۱۷