ادعای نماینده آمریکا درباره پیام ساده واشنگتن به
تهران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادعای نماینده آمریکا درباره پیام ساده واشنگتن به
تهران
به گزارش سوالات شرعی و احکام؛ در شرایطی که گفتگوهای هسته‌ای با ایران بدلیل کارشکنی‌های طرف‌های غربی بویژه واشنگتن متوقف شده است، «رابرت مالی»، نماینده آمریکا در امور ایران بامداد شنبه با انتشار پستی در حساب توئیتری خود به طرح ادعاهای مداخله گرایانه علیه تحولات داخلی ایران پرداخت.
رابرت مالی در ادعای ضد ایرانی خود که مرتبط با گفتگو با خبرگزاری فرانسه بود، گفت: «پیام ما به ایران ساده است: کشتار مردم خود را متوقف کنید و از انتقال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه برای کشتن اوکراینی‌ها خودداری کنید.»
اظهارات نماینده ویژه آمریکا علیه ایران در حالی است که همواره گزارش‌هایی از برخوردهای وحشیانه پلیس آمریکا با زندانیان در این کشور منتشر می‌شود. اخیراً خبرگزاری فرانسه در گزارشی در مورد وضعیت زندانیان مسلمان در ایالت آلاسکا اعلام کرده بود که مسؤولان زندان اغلب آن‌ها را گرسنه نگه می‌دارند و در ماه رمضان نیز به آن‌ها غذاهایی می‌دهند که از گوشت خوک تهیه می‌شود.
چند ساعت پیش از طرح ادعای رابرت مالی نیز رویترز در گزارشی اختصاصی اعلام کرده بود که آمریکا هفته آینده اعتراضات در ایران را در کانون توجه سازمان ملل قرار خواهد داد. بر اساس یادداشتی که در تشریح این رویداد توسط رویترز مشاهده شده است، آمریکا و آلبانی روز چهارشنبه یک نشست غیررسمی در شورای امنیت سازمان ملل برگزار خواهند کرد. گفته شده قرار است در این نشست افرادی همچون شیرین عبادی و نازنین بنیادی توضیحاتی ارائه دهند.
در این ارتباط ادعا شده است: «این نشست وضعیت زنان و دختران و گروه‌های اقلیت‌های مذهبی و قومی در ایران را برجسته خواهد کرد و فرصت لازم برای انجام تحقیقات معتبر و مستقل در مورد نقض‌های حقوق بشر توسط دولت ایران را ایجاد خواهد کرد.» همچنین گفته شده که «جاوید رحمان»، بازپرس مستقل سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران نیز قرار است در این نشست که سایر کشورهای عضو سازمان ملل و گروه‌های حقوقی نیز در آن شرکت می‌کنند، سخنرانی کند. در یادداشتی درباره نشست برنامه ریزی شده آمریکا در سازمان ملل ادعا شده است: «این نشست بر استفاده مداوم غیرقانونی از زور علیه معترضان و پیگیری اقدامات ایران در برابر مدافعان حقوق بشر و مخالفان در خارج از کشور برای ربودن یا ترور آنها در تضاد با قوانین بین المللی تاکید خواهد کرد.»
اظهارات و اقدامات ضد ایرانی مقامات آمریکایی در شرایطی صورت می‌گیرد که پیش از این، «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در موضوع مذاکرات همچنان دچار دوگانگی هستند، گفت: «آمریکایی‌ها حتماً می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران از شرایط جاری عبور کرده است و اگر روی تحولات داخلی ایران شرط‌بندی کردند، اشتباه می‌کنند.»
پیشتر نیز، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران با هشدار نسبت به تحرکات و رفتارهای خصمانه واشنگتن اعلام کرده بود که «تعجب نمی‌کنم آمریکایی‌ها به گونه‌ای حرف می‌زنند و به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنند. اجازه نمی‌هیم آمریکا با برخی اظهارنظرات به اغتشاش و آشوب در ایران دامن بزند. رفتار دوگانه آمریکا برای ما جدید نیست.» وزیر خارجه خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «تاریخ مصرف رفتار دوگانه در عرصه دیپلماسی به سر آمده است.» امیدوارم از خبر ادعای نماینده آمریکا درباره پیام ساده واشنگتن به
تهران
راضی بوده باشید.

ادعای نماینده آمریکا درباره پیام ساده واشنگتن به
تهران  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۹ ۰۲:۳۶:۵۸