ادعای رویترز:زندانیان آمریکایی سپتامبر آینده ایران را ترک
می‌کنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادعای رویترز:زندانیان آمریکایی سپتامبر آینده ایران را ترک
می‌کنند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی آگاه درباره شروط تحمیلی ایران برای آزادی زندانیان ایرانی – آمریکایی فاش ساخت که تهران در فرایند راستی آزمایی و در صورت آزاد شدن ۶ میلیارد دلار از دارایی مسدود شده خود در کره جنوبی، ۵ زندانی آمریکایی را آزاد خواهد کرد.
خبرگزاری رویترز ساعاتی پیش درباره جزئیات این توافقنامه بشردوستانه مبادله زندانیان میان تهران و واشنگتن مدعی شد که ایران در گام نخست بشردوستانه ۵ آمریکایی دربند در زندان اوین را از زندان به وضعیت حبس خانگی منتقل خواهد کرد.
به نوشته رویترز، در اولین قدم این توافق که پس از ۲ سال «مذاکره پنهانی ایران و آمریکا» حاصل شده است، ایران پنج زندانی ایرانی-آمریکایی را از زندان آزاد و آنان را در هتلی نگه می‌دارد.
خبرگزاری رویترز در ادامه مدعی شد که خروج زندانیان آمریکایی از ایران چند هفته به طول خواهد انجامید. این منابع به رویترز فاش ساختند که احتمالاً این زندانیان در ماه سپتامبر ایران را ترک خواهند کرد.
در خبری مرتبط، «جارید جینسر» وکیل ویژه سیامک نمازی اعلام کرد که مراد طاهباز، سیامک نمازی و عماد شرقی از جمله زندانیان آزاد شده توسط ایران خواهند بود. نام ۲ زندانی آزاد شده دیگر ذکر نشده است. برخی منابع خارجی مدعی شدند که یکی از ۲ زندانی ناشناس یک «دانشمند» و دیگری یک «تاجر» است.
از سویی دیگر، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد خروج زندانیان دو تابعیتی را از زندان اوین تهران را تأیید کرد. این خروج در چارچوب یک توافق با واسطه گری کشور ثالث صورت گرفته است تا طرفین ۵ زندانی مورد نظر را بطور متقابل آزاد کنند و مشمول بخشش قرار دهند. در اجرای این توافق، قرار است وجوه (پول‌های) توقیف شده ایران در کره جنوبی آزاد و به کشور قطر منتقل شود. امیدوارم از خبر ادعای رویترز:زندانیان آمریکایی سپتامبر آینده ایران را ترک
می‌کنند
راضی بوده باشید.

ادعای رویترز:زندانیان آمریکایی سپتامبر آینده ایران را ترک
می‌کنند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۱ ۰۲:۳۹:۲۱