ادعای آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در جنوب غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادعای آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در جنوب غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، وزارت خارجه آمریکا در تازه‌ترین موضع گیری خود درباره تحولات فلسطین مدعی شد که «می‌خواهیم مناطق امن در جنوب نوار غزه ایجاد کنیم و در حال کار روی جزئیات آن هستیم.»
وزارت خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد که «ما به همکاری با تل آویو برای یافتن بهترین راه‌ها برای جلوگیری از هدف قرار دادن منطقه امن در جنوب غزه ادامه می‌دهیم.»
آمریکا بار دیگر اتهام زنی بی اساس خود علیه گروه‌های مقاومت فلسطین را تکرار کرد و گفت: «ارزیابی ما این است که حماس از برخی بیمارستان‌ها به عنوان مراکز فرماندهی استفاده می‌کند، اما ما هدف قرار دادن بیمارستان‌ها از طریق حملات هوایی را رد می‌کنیم و اگر قرار است عملیات نظامی در داخل یا اطراف بیمارستان‌ها انجام شود، باید از هدف قرار دادن غیرنظامیان اجتناب شود. ما از تل آویو انتظار داریم که به غیرنظامیان و بیماران در مناطق تحت کنترل خود مراقبت و تدارکات ارائه دهد.»
وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: «آتش بس فقط به نفع حماس است و ما فقط به دنبال برقراری آتش بس بشردوستانه طولانی مدت هستیم. ما می‌خواهیم محموله‌های سوخت بیشتری را برای تأمین نیازهای تأسیسات غیرنظامی وارد غزه کنیم. تل آویو هم تمایل خود را برای کمک به تخلیه بیماران در بیمارستان‌ها ابراز کرد، اما مشکل حماس است.»
آمریکا تا کنون از هر کمکی به اشغالگران صهیونیست در جریان جنایت و جنگ در غزه دریغ نکرده است و دیروز هم رئیس رژیم صهیونیستی در سخنانی ضمن قدردانی از جو بایدن، دولت او و بسیاری از اعضای کنگره از هر دو حزب سیاسی آمریکا گفت که حمایت‌های آمریکا تعیین کننده است.
اسحاق هرتزوگ که در بیت المقدس سخنرانی می‌کرد، خطاب به دولت بایدن در آمریکا گفت که ما از دولتمردان آمریکا سپاسگزاریم و حمایت آنها را می‌ستاییم.
پیش از این، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس خبری با یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر حمایت آمریکا از این رژیم تاکید کرده و گفته بود: حمایت آمریکا از اسرائیل راسخ است و هماهنگی‌های تنگاتنگی را با آن، برای آزادی اسیرانی که حماس به اسارت درآورده است انجام می‌دهیم. کمک‌های بیشتر در راه است. مطمئن خواهیم شد که اسرائیل نیازمندی‌های دفاعی خود را در اختیار داشته باشد.
وی در این سخنان بدون اشاره به کودک‌کشی‌ها و جنایات تاریخی رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین، بر ادامه حمایت واشنگتن از تل آویو تاکید کرد.
دو روز پیش نیز، «دیمیتری پولیانسکی» معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که درگیری غزه استانداردهای دوگانه کشورهای غربی را آشکار کرده است.
معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به اسپوتنیک گفت: دور جدید درگیری‌ها میان فلسطین و اشغالگران قدس استانداردهای دوگانه کشورهای غربی را آشکار کرده است. آنها حتی شهامت آن را ندارند که اقدامات اسرائیل را آن طور که هست، بخوانند.
«دیمیتری پولیانسکی» در این خصوص ادامه داد: ایالات متحده در شورای امنیت با هرگونه اقدامی که اسرائیل را محکوم کند یا عملیات زمینی آن در غزه را به خطر بیندازد مخالفت می‌کند.
این مقام روسیه در ادامه افزود: مسکو همکاری بین المللی برای هر اقدامی در راستای حل بحران غزه را ضروری می‌داند؛ باید نقشه راهی در این مسیر وجود داشته باشد.
این در حالیست که واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد پیشتر اعلام کرده بود که در بحبوحه حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، در این باریکه هیچ مکان امنی وجود ندارد. امیدوارم از خبر ادعای آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در جنوب غزه راضی بوده باشید.

ادعای آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در جنوب غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۷ ۰۲:۴۱:۱۲