ادعاهای سخنگوی ارتش اسرائیل درباره حماس و حزب الله
لبنان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادعاهای سخنگوی ارتش اسرائیل درباره حماس و حزب الله
لبنان
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی ادعا کرد که نیروهای ما به تعمیق عملیات زمینی در شمال و جنوب نوار غزه ادامه می‌دهند و به عملیات دریایی، زمینی و هوایی در سراسر نوار غزه ادامه می‌دهیم.
سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شد که ما مسئولیت بازگرداندن افراد ربوده شده در نوار غزه را داریم.
ادعای بی اساس سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی تا آنجا پیش رفت که او مدعی شد: «با بمباران زمین، دریا و هوا ۲ هزار عضو حماس را در نوار غزه کشتیم و برای حذف حزب الله از مرزها با قاطعیت کار می‌کنیم. حماس مسئول جان اسرائیلی‌های ربوده شده در غزه است.»
از سوی دیگر، شرکت رادیو و تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که تل آویو در حال بررسی تمدید آتش بس برای بیش از دو هفته است تا حماس را متقاعد کند که گروگان‌ها را آزاد کند.
شبکه ۱۲ اسرائیل هم به نقل از منابع سیاسی خود گزارش داد: «هنوز زود است که در مورد شکست مذاکرات برای تکمیل یک معامله جدید مبادله اسرا صحبت کنیم.» شبکه ۱۲ اسرائیل به نقل از منابع صهیونیستی تاکید کرد که مصمم هستیم تمام تلاش خود را برای تضمین موفقیت مذاکرات آزادی گروگان‌ها انجام دهیم، هرچند می‌دانیم که این مذاکرات دشوار خواهد بود.»
وبگاه آمریکایی آکسیوس نیز به نقل از منابع صهیونیستی گزارش داد که پیشنهادی را برای یک معامله جدید مبادله اسرا ارائه کرده‌ایم و تخمین می زنیم که طی چند روز آینده پاسخی از سوی کارگزاران قطری دریافت کنیم.
همزمان، «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه تاکید کرده است که ما برای توقف جنگ و دستیابی به یک آتش بس پایدار در غزه کار می‌کنیم.
«جان کربی»، مقام ارشد کاخ سفید نیز که کشورش بیشترین حمایت‌ها از تهاجم و جنگ رژیم صهیونیستی در غزه داشته است، در جلسه خبری با خبرنگاران ادعا کرد که ما نگران وضعیت بشردوستانه در غزه هستیم و قبول داریم که با فرا رسیدن فصل زمستان رنج بسیار زیادی وجود خواهد داشت. به ادعای کاخ سفید، آمریکا در تلاش برای بازگشت به آتش بس جدید در غزه است و مذاکراتی در این زمینه انجام شده است.
همچنین «سرلشکر فایز الدویری تحلیلگر نظامی» در گفتگویی تاکید کرد که مبارزان فلسطینی در شجاعیه مجدداً تیپ گولانی را وادار به عقب‌نشینی کردند و همانگونه که سال ۲۰۱۴ طعم تلخ شکست را به آن چشاند و ۷۰ نفر از نیروهایش را به قتل رساند، امروز بار دیگر شکست و ذلت را بر آن تحمیل کرد.
ساعاتی پیش از این، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد تیپ گولانی به منظور سازماندهی مجدد نیروهایش از نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.
عقب‌نشینی تیپ گولانی در پی ضربات سخت مقاومت و کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهایش به ویژه در محله شجاعیه انجام گرفته است.
رسانه‌های اسرائیلی تاکید کردند که تیپ گولانی پس از ۶۰ روز نبرد و متحمل شدن ضربات و تلفات سنگین از نوار غزه عقب‌نشینی کرده است.
تیپ گولانی زبده‌ترین نیروی ارتش رژیم صهیونیستی است که اشغالگران اسرائیلی برای رویارویی با مقاومت امید زیادی به آن بسته بودند.
براساس گزارش‌ها، گردان‌های الاقصی در غزه طی ۳ روز گذشته حداقل ۳ خودروی زرهی دشمن صهیونیستی را با راکت‌های ضدزره تاندوم در شرق محله شیخ رضوان در غزه هدف قرار دادند.
گفته شده این رویارویی مستقیم با نیروهای دشمن در شرق محله شیخ رضوان با سلاح‌های متوسط و سبک به وارد کردن تلفاتی قطعی به دشمن منجر شد.
همچنین شلیک خمپاره به سمت تانک‌های اسرائیلی در غرب محور المقوسی در محله شیخ رضوان، به همراه انهدام یک دستگاه تانک با راکت تاندوم در شمال شرق خان یونس از دیگر عملیات‌های مقاومت فلسطین در ۳ روز گذشته به شمار می‌رود. امیدوارم از خبر ادعاهای سخنگوی ارتش اسرائیل درباره حماس و حزب الله
لبنان
راضی بوده باشید.

ادعاهای سخنگوی ارتش اسرائیل درباره حماس و حزب الله
لبنان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۲ ۰۲:۳۹:۰۰