ادامه هتک حرمت قرآن در اروپا/معترضان عراقی سفیر دانمارک
اخراج شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادامه هتک حرمت قرآن در اروپا/معترضان عراقی سفیر دانمارک
اخراج شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در پی هتک حرمت مجدد به قرآن کریم و آتش زدن پرچم عراق در دانمارک، صدها تظاهرکننده خشمگین عراقی با تجمع در مقابل منطقه سبز بغداد خواستار اخراج سفیر دانمارک از عراق شدند.
وبگاه «آرتی» روسیه بامداد شنبه گزارش داد که به دنبال اهانت مجدد به قرآن کریم و آتش زدن پرچم عراق در دانمارک، هواداران خشمگین جریان صدر با یورش به سمت دروازه‌های منطقه سبز بغداد خواستار تسخیر سفارتخانه دانمارک واقع در منطقه امنیتی سبز بغداد شدند که در جریان این تظاهرات، با نیروهای امنیتی درگیر شدند.
بر پایه این گزارش، نیروهای امنیتی عراق با نصب موانع سیمانی مقابل ورودی‌های منطقه امنیتی مانع از ورود معترضان خشمگین عراقی به محوطه منطقه دیپلماتیک سبز بغداد شدند.
گزارش‌ها حاکیست که معترضان وابسته به جنبش صدر پل خیابان «حی البنوک» در شرق بغداد را مسدود کردند.
رسانه‌های عراقی گزارش دادند که اکثر معترضان از طرفداران جریان صدر هستند که به دنبال رسیدن به سفارت دانمارک هستند که با سد نیروهای امنیتی مواجه شدند.
گفتنی است بعد از سوئد این بار در دانمارک، اعضای یک گروه راستگرای افراطی دانمارکی (Danske Patrioter) پرچم عراق و قرآن کریم را به آتش زدند.
این گروه تندرو دانمارکی علت اقدام موهن خود در اهانت به مقدسات مسلمانان را اعتراض به حمله معترضان عراقی به سفارت سوئد در بغداد عنوان کرد.
این گروه راستگرای افراطی پیش از این، هتک حرمت به قرآن کریم و آتش زدن پرچم در مقابل سفارت ترکیه در کپنهاک را در کارنامه سیاه خود دارد. امیدوارم از خبر ادامه هتک حرمت قرآن در اروپا/معترضان عراقی سفیر دانمارک
اخراج شود
راضی بوده باشید.

ادامه هتک حرمت قرآن در اروپا/معترضان عراقی سفیر دانمارک
اخراج شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۲ ۰۲:۳۷:۰۱