ادامه غارت نفت سوریه با قاچاق ۹۵ کامیون نفتکش توسط
آمریکا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادامه غارت نفت سوریه با قاچاق ۹۵ کامیون نفتکش توسط
آمریکا
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، نیروهای آمریکایی در سوریه در دو روز گذشته در مجموعاً ۹۵ نفتکش نفت خام را با استفاده از دو کاروان مختلف از این کشور خارج کردند.
منابعی در استان الحسکه روز یکشنبه به رسانه‌های محلی گفتند که ۴۰ تانکر نفت خام از میادین نفتی الجزیره با استفاده از گذرگاه غیرقانونی مرزی محمودیه به عراق منتقل شد. این منابع همچنین گفتند که یک کاروان جداگانه متشکل از ۵۵ نفتکش، آن هم از میدان‌های الجزیره، از همان گذرگاه قاچاق شده است.
ایالات متحده تاکنون میلیاردها دلار نفت از شرق سوریه را در طول هفت سال اشغال این منطقه غارت کرده است.
مقامات سوریه، آمریکا را به کمک، آموزش، تسلیح و تأمین مالی مخفیانه شبه نظامیان و گروه‌های تروریستی برای ایجاد هرج و مرج و به راه انداختن یک جنگ کثیف بی پایان علیه دولت بشار اسد، رئیس جمهور می‌کنند.
هفته گذشته «ععد الحلالی»، یکی از اعضای ائتلاف فتح در پارلمان عراق، واشنگتن را به ادامه اشغال و غارت سوریه به ویژه برای تأمین مالی تروریست‌های محلی متهم کرد. وی افزود: آمریکا از بودجه خود پول هدر نمی‌دهد، بلکه در تلاش است راه‌های دیگری برای به دست آوردن آن برای تأمین مالی گروه‌های تروریستی بیابد، کاری که با نفت سوریه انجام می‌دهد. ععد الحلالی در مصاحبه با رسانه‌های محلی گفت: حضور نیروهای آمریکایی در منطقه شرق فرات سوریه برای حمایت از گروه‌های تکفیری مسلح است.
دولت بایدن به طور کلی از اظهار نظر در مورد فعالیت‌های قاچاق نفت سوریه خودداری کرده و اطمینان داده است که حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه تنها برای جلوگیری از احیای مجدد داعش طراحی شده است. پیشتر ترامپ در مورد برنامه‌های ایالات متحده در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ گفته بود که نیروهای آمریکایی در سوریه «فقط برای نفت» مستقر شده‌اند.
ایالات متحده حدود دوازده پایگاه نظامی غیرقانونی در سوریه دارد که بیشتر آنها در مناطق غنی از انرژی و مواد غذایی در شرق فرات متمرکز شده‌اند که شامل حدود نه دهم منابع نفت و گاز این کشور جنگ‌زده است. دمشق کل خسارت وارده به صنعت هیدروکربن خود را بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌کند.
پیشتر وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دمشق غارت نفت و ثروت سوریه از سوی آمریکا را محکوم می‌کند.
در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده بود که اقدامات آمریکا از جمله راهزنی (نفت سوریه)، با قوانین بشردوستانه بین‌المللی در تعارض است.
در ادامه این بیانیه تاکید می‌شود که سوریه از آمریکا می‌خواهد دست از حمایت از تروریسم و شبه نظامیان جدایی طلب بردارد و از خاک سوریه عقب نشینی کند.
پیش از این خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نظامیان اشغالگر آمریکایی هم چنان به سرقت منابع نفتی سوریه ادامه می‌دهند به طوری که اخیراً دهها تانکر حاوی صدها تُن نفت سرقتی از چاه‌های واقع در استان‌های الحسکه و دیر الزور و رقه در شمال و شمال شرق این کشور را به عراق منتقل کردند.
در حالی دمشق بارها بر ضرورت خروج نظامیان اشغالگر آمریکایی از سوریه تاکید کرده است که ستاد فرماندهی مرکزی این نیروها اعلام کرده که تا زمانی که از شکست داعش در سوریه مطمئن نشده از این کشور خارج نخواهد شد. ادعای این ستاد در حالی مطرح می‌شود که بارها خبر فراری دادن عناصر داعش توسط نظامیان آمریکایی از زندان‌های سوریه منتشر شده است. امیدوارم از خبر ادامه غارت نفت سوریه با قاچاق ۹۵ کامیون نفتکش توسط
آمریکا
راضی بوده باشید.

ادامه غارت نفت سوریه با قاچاق ۹۵ کامیون نفتکش توسط
آمریکا  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۱ ۰۲:۳۷:۰۱