ادارات بسترهای لازم برای برپایی باشکوه نماز جماعت را فراهم
کنند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادارات بسترهای لازم برای برپایی باشکوه نماز جماعت را فراهم
کنند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، کیانوش ثفی‌نیا شامگاه پنج‌شنبه در چهارمین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان کامیاران با اشاره به اهمیت اقامه نماز اظهار کرد: ادارات تمهیدات و بسترهای لازم را برپایی پررنگ‌تر نماز جماعت فراهم نمایند.
ثقفی‌نیا افزود: اقدامات مؤثری در سطح شهرستان با هدف توسعه و ترویج فریضه نماز صورت گرفته است اما انتظار هست دستگاه‌های اداری با ارائه برنامه‌ها و پیشنهادهای خود در این راستا تلاش مضاعف‌تری داشته باشند.
وی به اهمیت برپایی نماز در اول وقت اشاره و تاکید کرد: برنامه‌ریزی کارها به گونه‌ای باشد که در زمان اقامه نماز شرایط حضور کارکنان در نماز جماعت فراهم شود.
فرماندار کامیاران اعلام کرد: همه ما وظیفه داریم نقش خود را در ترویج فرهنگ نماز در جامعه ایفا کنیم و با برنامه‌ریزی مناسب زمینه جذب اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان را به مساجد و مراکز معنوی فراهم نمائیم.
وی با بیان برخی مسائل و مشکلات در این راستا اظهار امیدواری کرد: با همفکری و همراهی مجموعه فرهنگی شهرستان و دایر شدن نمایندگی اوقاف در کامیاران قدم‌های مؤثری در این زمینه برداشته شود.
ترویج نماز فرهنگ‌سازی مد نظر قرار گیرد
مدیر اقامه نماز استان کردستان با بیان اینکه نماز به گونه‌های مختلف و در همه ادیان مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: نماز نه تنها از بسیاری از آسیب‌ها پیشگیری می‌کند بلکه در پیشرفت جامعه اسلامی نیز مؤثر است.
اکبرعظیمی افزود: آگاهی بخشی به اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان در خصوص اهمیت و فلسفه نماز ضروری است.مدیر اقامه نماز استان کردستان با تاکید بر فرهنگ‌سازی برای ترویج این فریضه گفت: آمادگی لازم برای برپایی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در این راستا وجود دارد.
وی در ادامه خواستار ارائه برنامه‌های آموزشی و تبلیغی در این زمینه شد و اظهار امیدواری کرد: با تشریح اهداف نماز و ترویج این فریضه شاهد اثرات مثبت آن در سطح زندگی افراد و محیط جامعه باشیم.
در این نشست مسؤولان ادارات نکته خود را مطرح و آمادگی لازم را برای مشارکت در برنامه‌های شورای اقامه نماز اعلام کردند.ارائه راهکارها و ابتکارات مربوط به ترویج فرهنگ نماز در سطح ادارات، جامعه، اماکن عمومی، مدارس و جذب جوانان به مساجد و رفع مشکلات موجود بویژه فضای مساجد و نمازخانه‌های بین راهی، تهیه محتوی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تبلیغات محیطی و تقویت فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد و حمایت از طرح‌های مربوط به نماز و برگزاری چهارمین جشنواره جلوه‌های فرهنگی و هنری نماز در کامیاران در محورهای فیلم کوتاه، خوشنویسی، نقاشی و شعر و عکاسی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود. امیدوارم از خبر ادارات بسترهای لازم برای برپایی باشکوه نماز جماعت را فراهم
کنند
راضی بوده باشید.

ادارات بسترهای لازم برای برپایی باشکوه نماز جماعت را فراهم
کنند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۹ ۰۲:۴۱:۱۵