اختلال برخی دستگاه های اخذ و شمارش آرا در انتخابات
آمریکا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اختلال برخی دستگاه های اخذ و شمارش آرا در انتخابات
آمریکا
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، نشریه نیوزویک به نقل از مقامات ماریکوبا در ایالت آریزونا از بروز مشکل برای برخی دستگاه‌های شمارش آرا در انتخابات میاندوره ای کنگره آمریکا خبر داد.
بر اساس این گزارش، شبکه خبری سی ان ان نیز گزارش داد که رأی دهندگان در مرسر و نیوجرسی به دلیل اختلال در دستگاه‌های رأی گیری، به صورت دستی رأی می‌دهند.
این شبکه تلویزیونی به نقل از مقامات محلی اعلام کرد که تلاش برای رفع مشکلات در حال انجام است و مشکلات فنی ممکن است شمارش آرا را به تأخیر بیندازد.
سی ان ان همچنین افزود که در برخی از مراکز رأی گیری در تگزاس، دستگاه‌های ثبت نام رأی دهندگان با مشکل مواجه هستند.
لازم به ذکر است که انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود، اما زمانی که با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، همزمان نباشد، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.
همه اعضای مجلس نمایندگان برای یک دوره دو ساله انتخاب می‌شوند، بنابراین همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان در طول انتخابات میان دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. همچنین یک سوم از ۱۰۰ سناتور (۳۵ کرسی) در انتخابات میان دوره‌ای هر دو سال یک بار انتخاب می‌شوند. بعلاوه، انتخابات برای فرمانداران بسیاری از ایالت‌ها (۳۶ ایالت)، و همچنین بسیاری از مناصب سیاسی محلی در ایالت‌ها و شهرها نیز برگزار می‌شود.
روز سه شنبه ۸ نوامبر (۱۷ آبان) روز رسمی رأی‌گیری حضوری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره است، اما بسیاری از مردم آمریکا پیش از این آرای خود را از طریق پست ارسال کرده‌اند یا با حضور در مراکز رأی‌گیری، رأی داده‌اند. امیدوارم از خبر اختلال برخی دستگاه های اخذ و شمارش آرا در انتخابات
آمریکا
راضی بوده باشید.

اختلال برخی دستگاه های اخذ و شمارش آرا در انتخابات
آمریکا  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۹ ۰۲:۳۸:۲۵