احکام اعتکاف برای معتکفین تبیین شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر احکام اعتکاف برای معتکفین تبیین شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام والمسلمین نادر رنجبر شامگاه سه‌شنبه در جلسه هماهنگی ستاد عملیات چله انقلاب و اعتکاف رجبیه در سنندج، اظهار کرد: در برنامه معنوی اعتکاف بحث محتواسازی ضروری است، چون انگیزه حضور در اعتکاف یک انگیزه الهی است.
وی اضافه کرد: هدف از اعتکاف رسیدن به رشد و تعالی است، لذا علاوه بر بحث محتوا، حضور روحانیون خلاق و خوش ذوق و آگاه به دانش روز برای برنامه اعتکاف ضروری است، زیرا لازم است احکام اعتکاف برای معتکفین تبیین شود تا مراحل اعتکاف به درستی توسط معتکفین صورت گیرد.
دانش‌آموزان و دانشجویان مهم‌ترین جامعه هدف اعتکاف هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین سید توفیق رضایی معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: مهمترین جامعه هدف در برنامه اعتکاف دانش‌آموزان و دانشجویان هستند، لذا در این برنامه معنوی آموزش و پرورش باید به صورت جدی پای کار باشد.
وی تصریح کرد: قطعاً حضور جوانان در چنین برنامه‌ای خیر و برکت به همراه دارد.
تشکیل گروه مجازی برای آشنایی معتکفین با آداب و رسوم اعنکاف
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج نیز خاطرنشان کرد: فلسفه اعتکاف باید روشن شود و به همین خاطر یک گروه در فضای مجازی برای معتکفین تشکیل شده است.
حجت‌الاسلام هادی محمدخواه بیان کرد: این گروه آداب و رسوم برنامه معنوی اعتکاف را پیش از شروع اعتکاف برای معتکفین در فضای مجازی تبیین می‌کند.
وی یادآور شد: وجود اقشار مختلف معتکفین در کنار هم، در پیوندهای اجتماعی بسیار تأثیرگذار است.
در ادامه نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی ضمن بیان نقطه نظرات خود از آمادگی اداره مطبوع خود را در اجرای هر چه بهتر این برنامه معنوی اعلام کردند. امیدوارم از خبر احکام اعتکاف برای معتکفین تبیین شود راضی بوده باشید.

احکام اعتکاف برای معتکفین تبیین شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۸:۳۷