احداث ۳ سد بزرگ در بالادست نخلستان‌های دشتستان و
تنگستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر احداث ۳ سد بزرگ در بالادست نخلستان‌های دشتستان و
تنگستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محمدی زاده سه شنبه شب در حاشیه نمایشگاه خرما و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر ۴۰ نوع خرما تولید می‌کند که از لحاظ تنوع در کشور جایگاه ویژه ای داریم.
وی بیان کرد: اکنون ۳۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر تحت پوشش نخیلات است و ۱۵ درصد خرمای کشور در بوشهر تولید می‌شود که ۱۶ هزار خانوار از طریق خرما و نخل ارتزاق می‌کنند.
محمدی زاده افزود: علاوه بر برپایی نمایشگاه بین المللی خرما، میز خرما نیز با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان و فعالان خرما از فردا برپا می‌شود که مشکلات و دغدغه‌های نخلداران و صادرکنندگان به صورت تخصصی بررسی می‌شود.
وی افزود: همچنین همایش تخصصی خرما نیز با حضور مسؤولان و نخلداران و فعالان و صاحبان صنایع و سردخانه داران برگزار می‌شود که دغدغه‌های نخلداران به شکل تخصصی بررسی می‌شود.
استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: نمایشگاه امسال از لحاظ کمی و کیفی، نسبت به سنوات قبل بهتر و با کیفیت تر برگزار شده که امیدوارم نتایج خوبی نیز حاصل شود.
محمدی زاده ابراز داشت: حمایت از صادر کنندگان خرما و تقویت صنایع فرآوری و بسته بندی خرما و همچنین صنایع تبدیلی مورد توجه و تاکید مدیریت استان قرار دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.
استاندار بوشهر از احداث سه سد بزرگ در بالادست نخیلات دشتستان و تنگستان خبر داد و گفت: سد دالکی در دشتستان در راستای کمک‌به آبیاری چهار میلیون اصله نخل از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار است و سدهای خاییز و باهوش در تنگستان نیز کمک شایانی به آبیاری نخیلات این خطه خواهند کرد.
وی افزود: سد خاییز آبگیری شده و سد باهوش نیز در حال ساخت است که امیدوارم با تزریق اعتبارات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن شاهد تکمیل این پروژه باشیم.
محمدی زاده تصریح کرد: با تمام وجود از نخلداران و تولیدکنندگان حمایت کرده و با توسعه صادرات این محصول، زمینه بهبود وضعیت معیشتی مردم و تولیدکنندگان خرما را فراهم می‌کنیم. امیدوارم از خبر احداث ۳ سد بزرگ در بالادست نخلستان‌های دشتستان و
تنگستان
راضی بوده باشید.

احداث ۳ سد بزرگ در بالادست نخلستان‌های دشتستان و
تنگستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۴۰:۰۰