احتمال به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی
انگلیس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر احتمال به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی
انگلیس
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تایمز اسرائیل، «دیوید کامرون»، وزیرخارجه انگلیس می‌گوید ممکن است لندن پس از آتش بس غزه، کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد.
وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد که کشورش می‌تواند پس از آتش بس در غزه، بدون منتظر ماندن برای نتیجه مذاکرات چند ساله و طولانی مدت میان اسرائیل و فلسطینی‌ها بر سر راه حل دو کشوری، به صورت رسمی کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.
کامرون به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی لندن در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل را فرایند حرکت به سمت صلح در خاورمیانه عنوان کرد و گفت: «کاری که ما باید انجام دهیم این است که به مردم فلسطین افقی به سوی آینده‌ای بهتر بدهیم، آینده‌ای برای داشتن کشوری برای خودشان»
کامرون گفت که این چشم‌انداز برای صلح و امنیت بلندمدت منطقه کاملاً حیاتی است و اولین گام باید «توقف جنگ» در غزه باشد که در نهایت به «آتش بس دائمی و پایدار» تبدیل شود.
کامرون افزود برای اینکه لندن کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد، رهبران گروه حماس باید غزه را ترک کنند.
دو روز پیش نیز، «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به اینکه لندن در حال بررسی به رسمیت شناختن کشور فلسطین است، بر لزوم نشان دادن پیشرفت غیرقابل بازگشت به مردم فلسطین به سمت راه حل دو دولتی تأکید کرد. کامرون در مصاحبه با شبکه جهانی بی بی سی افزود که انگلیس با متحدانش از جمله سازمان ملل موضوع به رسمیت شناختن کشور فلسطین را بررسی می‌کند.
وزیر خارجه انگلیس همچنین از اسرائیل خواست تا اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه بیشتری به نوار غزه وارد شود و گفت: تمسخرآمیز است که کمک‌های حیاتی ارسال شده توسط انگلیس و سایر کشورها از مرزها بدون رسیدن به مقصد در نوار غزه بازگردانده می‌شود.
کامرون با بیان اینکه اسرائیل در ۳۰ سال گذشته در تأمین امنیت شهروندان خود شکست خورده است، تأکید کرد که صلح و پیشرفت بدون اعتراف به این شکست حاصل نخواهد شد. امیدوارم از خبر احتمال به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی
انگلیس
راضی بوده باشید.

احتمال به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی
انگلیس  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۲ ۰۲:۳۹:۱۲